Тульчинські лісівники підвищують ефективність лісогосподарської діяльності

personАвтор:  Пресслужба Віннцьке ОУЛМГ
access_time30.06.2022 21:47 categoryЗагальні новини
Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О.Бондар постійно наголошує, що лісівники мають залишити після себе державі високоякісні ліси. А якісний стан лісових культур, на тверде переконання Анатолія Омеляновича, – це найвищий критерій оцінки роботи кожного лісівника. Тому ДП «Тульчинське ЛМГ» постійно працює над підвищенням ефективності роботи в догляді за лісовими культурами, проведення всіх рубок доглядів.
Є у практиці лісівників Вінниччини хороша традиція: проведення виїзних навчально-практичних семінарів, на яких лісівники вирішують нагальні питання ведення лісового господарства, обмінюються досвідом у вирішенні тих чи інших актуальних питань. Учора такий семінар відбувся на базі Шпиківського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ». На заході, який очолили директор підприємства Михайло Дан, головний лісничий Галина Кілимник, вперше після реформування системи лісового господарства Вінниччини зібралися  усі лісничі-керівники 11 лісництв ДП «Тульчинське ЛМГ»: Анатолій Поліщук (Брацлавське лісництво), Олег Юхименко (Журавлівське лісництво), Віктор Шиньковий (Заболотненське лісництво), Богдан Дубовий (Кирнасівське лісництво), Віктор Бендера (Орлівське лісництво), Олексій Кушнір (Піщанське лісництво), Руслан Усатюк (Радянське лісництво), Юрій Паладій (Рудницьке лісництво), Віталій Дунський (Томашпільське лісництво), Анатолій Єленіч (Тростянецьке лісництво), Віталій Михаськів (Шпиківське лісництво).
Виїзний семінар присвятили в основному темі проведення рубок формування та оздоровлення лісів, закладення пробних площ під проведення рубок формування та оздоровлення лісів на 2023 рік, проведення доглядів за лісовими культурами.
Директор підприємства, головний лісничий акцентували увагу лісівників на важливій ролі рубок формування та оздоровлення лісів у поліпшенні якості і породного складу насаджень, збереженні і посиленні екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищенні стійкості та продуктивності насаджень.
В ході семінару лісівники оглянули ділянки у лісових масивах Шпиківського лісництва з лісовими культурами різного віку – від 1 до 20 років. Оглянули ділянку, де проводили рік тому рубки прочищення, прохідні рубки, освітлення. Дивились, як правильно закладається пробна площа, як проводяться переліки у молодняках. Оглянули ділянки, де проводився догляд за лісовими культурами як ручний, так і механізований.
У ході роботи піднімались й обговорювалися спірні питання. Лісничі висловлювали різні точки зору на процес закладення пробних площ. Проте в ході дискусії дійшли спільного висновку, що до різних ділянок варто використовувати індивідуальний підхід, поєднаний із науковим обґрунтуванням. Адже нині підприємство після проведення реформування лісового господарства Вінниччини займає територію колишніх Крижопільського лісгоспу та Тульчинського ЛМГ. А це досить значна площа, і різні лісництва мають різні умови зростання лісових культур, приміром, Піщанське, Рудницьке лісництва займають південь області тощо.
Самі учасники семінару підкреслили, що такі заходи вкрай необхідні, адже досвід та напрацювання колег є корисними для лісівників-практиків.