Тульчинські лісівники передають свій досвід юним лісівникам

person access_time26.10.2017 22:55 category
Держпідприємства лісового господарства Вінниччини, організовуючи роботу учнівських лісництв, активно співпрацюють з педколективами, створюють для роботи з дітьми лісівничі еколого-просвітницькі центри. В 44 учнівських лісництвах області налічується 6000 юних лісівників.
Особливу увагу розвитку учнівських лісництв приділяють працівники  ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор В.А. Поліщук, головний лісничий Г.П. Кілимник). В зоні діяльності держпідприємства функціонує 4 учнівських лісництва: «Зелена діброва» Брацлавської НВК-ЗОШ №1, "Паросток" Кирнасівської ЗОШ I-III ст., «Паросток майбутнього» Томашпільської НВК-ЗОШ І-ІІІ ст., «Зелений гомін» Кирнасівської  ЗОШ  I-II ст.
 
 
 Від старших колег юні лісівники отримують лісівничу інформацію та практичний досвід, допомогу у підготовці до різноманітних заходів екологічного спрямування. 
Постійну підтримку лісівників відчувають і члени учнівського лісництва «Зелений гомін» (директор школи Г.П. Марценюк, педагоги-наставники О.Д. Северин, Л.М. Лошак). Лісничий Кирнасівського лісництва Богдан Дубовий та майстер лісу Валентин Титоренко організували для учнів екскурсію до лісорозсадника. Діти побачили, як зростають різновікові культури дуба звичайного та горіха чорного.  Лісівники розповіли про особливості росту цих культур, як вберегти дерева від шкідників, хвороб.
Юні лісівники Катерина Допішня, Ілля Вовчарук, Владислав Яськов, Тетяна Кличенко, Олена Капкан залишилися задоволені цікавою та змістовною зустріччю зі старшими колегами. Отримана інформація стане основою науково - дослідницької роботи «Порівняльна характеристика росту дуба звичайного та горіха чорного»,  яку учні представлятимуть на обласному зльоті учнівських лісництв у листопаді цього року.
Педагоги-наставники учнівського лісництва переконані, що спілкування з лісівниками, досвід, який передають дітям старші товариші, розширюють і поглиблюють у дітей знання природничих наук, виховують дбайливе ставлення до природи та лісу.