Тульчинські лісівники охороняють ліси від вогню

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time05.06.2019 19:30 categoryЗагальні новини
Влітку у зв’язку зі збільшенням рекреаційного навантаження на лісові масиви виникає загроза виникнення лісових пожеж. Адже не секрет, що саме необережна діяльність людини найчастіше стає причиною цього лиха. Тому лісівники Вінниччини постійно проводять заходи із недопущення лісових пожеж.
Зокрема, державна лісова охорона ДП «Тульчинське ЛМГ» проводить моніторинг пожежної обстановки у лісових масивах, здійснює постійні чергування. На щастя, на даний час випадків загоряння не зафіксовано. Проводяться спільні рейди у лісах із залученням правоохоронних органів з метою притягнення порушників правил пожежної безпеки до відповідальності.
З початку 2019 року проведено 10 рейдів, в результаті яких виявлено 12 порушень правил пожежної безпеки під час перебування у лісі, відповідно складено 12 адміністративних протоколи.
Продовжується робота з поновлення та догляду за мінералізованими смугами. У цьому році їх облаштовано 62 км та проведено догляд за мінсмугами довжиною 59 км. Також тульчинські лісівники провели ремонт доріг протипожежного значення (37 км). Найбільше у цьому році облаштовано мінералізованих смуг у Журавлівському лісництві (20 км. Доглядів за мінсмугами найбільше проведено у Кирнасівському та Шпиківському лісництвах (по 12 км).
- Працівниками державної лісової охорони проводиться активна роз’яснювальна агітаційна та просвітницька робота щодо необхідності додержання вимог пожежної безпеки у лісах, - зазначає інженер з охорони та захисту лісу ДП «Тульчинське ЛМГ» Анатолій Стасенко. – Ми звертаємося до населення із проханням дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі.
У цей період заборонено:
- розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);
- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;
- залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;
- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів).
Стаття 77 Адміністративного кодексу України передбачає за порушення правил пожежної безпеки штраф від 85 до 255 гривень. Проте, перш ніж залишити недопалок чи запалити суху траву, пам’ятаймо не лише про загрозу штрафу. Ліс – це домівка для живих істот. Пожежі завдають лісам величезної шкоди. Це страшне лихо для всього живого. Гинуть дерева, птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев. Будьте обережні при поводженні з вогнем!
Вбережіть ліси від вогню!