Тульчинські лісівники готують до весняної посадки лісу людей, інвентар та техніку

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time28.02.2019 21:17 categoryЗагальні новини
Держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства готуються до проведення лісокультурної компанії 2019 року. Зокрема розпочали підготовчі роботи до цього чи не найважливішого у лісокультурному циклі робіт етапу усі лісництва державного підприємства «Тульчинське ЛМГ».
Тульчинські лісівники у 2019 році планують створити 111 га лісів (105 га на ділянках лісосік 2018 року у держлісфонді та 6 га захисних насаджень на новоприйнятих землях). На цих лісокультурних ділянках проведена підготовка ґрунту до посадки 2019 року.
- Для виконання лісокультурної кампанії в 10-денний термін у лісництвах держпідприємствах укомплектовано 22 лісокультурні ланки загальною чисельністю 270 працівників. Усі вони пройшли відповідні 10-годинні навчання, - розповідає головний лісничий ДП «Тульчинське ЛМГ» Галина Кілимник.
Крім того, традиційно до створення лісів буде залучатися громадськість та члени учнівських лісництв у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», яка розпочнеться 21 березня, у Міжнародний день лісів.
Відтворення лісу – це відповідальна та важка праця. Скільки лише необхідно і уже підготовлено для цієї роботи лісокультурного інвентаря: лотки, відра, лопати, оприскувачі ранцеві, сокири, шпагат, вологонакопичувачі, секатори. І головним знаряддям весняної посадки лісу традиційно залишаються мечі Колесова, яких тульчинські лісівники підготували 195 шт.
Також крім ручної праці, для заліснення традиційно господарство використовує техніку. Для виконання весняних лісокультурних робіт механізованим способом складено 38 технологічних карт, укомплектовано 10 агрегатів, у наявності усі необхідні пально-мастильні матеріали.
Підприємство забезпечене й необхідними допоміжними хімічними засобами: пестицидами, препаратами проти хвороб та шкідників, мінеральними добривами. Ці препарати використовуються згідно із відповідних дозвільних норм, адже іноді їхня дія є необхідною і доцільною.
Головною породою при створенні лісових культур залишається, звісно, дуб звичайний (95 %). Також створюватимуть лісові культури горіха чорного (4 %) та інших порід.
Тульчинські лісівники повністю забезпечені власним садивним матеріалом. А також мають для реалізації високоякісний садивний матеріал сосни звичайної, ялини та інших деревних та чагарникових порід, у тому числі і широкий асортимент декоративних порід. Бажаючі придбати рослини можуть звертатися за адресою: м. Тульчин, вул. Відродження, 36. Тел. (04335)-22-25-70; 096-579-29-45, електронна адреса: tulwood@ukrpost.ua.