Тульчинські лісівники доглядають за майбутніми деревами

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time20.06.2022 20:52 categoryЗагальні новини
Ліс починається з насіння. Майбутні дерева народжуються з маленької насінини у лісових розсадниках. Тому лісівники Вінниччини докладають багато зусиль, аби виростити достатню кількість якісного садивного матеріалу для відтворення лісу.
ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Михайло Дан, головний лісничий Галина Кілимник) на високому професійному рівні вирощує посадковий матеріал основних лісоутворюючих та декоративних порід. Лісові розсадники знаходяться у Кирнасівському та Заболотненському лісництвах.
Вирощування посадматеріалу – це відповідальна і затратна з погляду людських ресурсів праця. Після висівання насіння починається догляд за ніжними сходами: боротьба з бур’янами і засухою, просапування, розпушування ґрунту, підживлювання, розріджування. Упродовж усього вегетаційного року лісокультурниці дивляться за посівами, мов за маленькими дітьми. Це важка та відповідальна праця.
Тому на лісовому розсаднику Кирнасівського лісництва відбулась своєрідна толока. Співробітники контори лісгоспу та лісового розсадника провели просапування у посівному відділенні. Сіянці майбутніх лісових дерев гарно зійшли, мають хороший приріст. Але боротьба із забур’яненістю, розпушування грунту додадуть сіянцям ще більшої енергії росту. Площа посівного відділення в цьому році становить 3 га. Тут зростають посіви дуба звичайного, горіха чорного, горіха грецького, клена-явора, черешні, липи, аличі та інших деревних видів.
Також розсадник Кирнасівського лісництва має декоративну шкілку, парники, теплиці.