Тисячі дубочків та хвойних зимуватимуть у касетах

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time21.11.2019 15:00 categoryЗагальні новини
70% лісів Вінниччини – рукотворні діброви. Тому вирощування садивного матеріалу деревних та чагарникових порід високої якості має надважливе значення. Кінець календарного року для лісівників – це час підбиття підсумків за результатами вирощування посадкового матеріалу у теплично-парниковому господарстві.
Загальна площа земель, які перебувають у постійному користуванні ДП «Вінницький лісгосп» (директор Попельнюк В.В., головний лісничий Ільченко Є.В.), становить 24,8 тис. га. У 2019 році лісгоспом відтворено лісів на площі 131 га. Це доволі великий обсяг робіт, один із найвищих показників серед лісгоспів області. Для потреб наступної лісокультурної кампанії лісівники уже мають достатню кількість садивного матеріалу, вирощеного у власних теплицях та лісових розсадниках.
Загалом у поточному році лісівники Вінницького лісгоспу виростили 1,146 млн. шт. стандартного садивного матеріалу. У тому числі із закритою кореневою системою - більше 225 тисяч шт. садивного матеріалу (154 тис. шт. – дуб звичайний, 35 тис. шт. – модрина європейська, 29 тис. шт. – дугласія Мензіса та ін.). Також цього року лісівники ДП «Вінницький лісгосп» виростили також 13 тис. шт. декоративного посадматеріалу.
Вінницький лісгосп третій рік на високопрофесійному рівні займається вирощуванням посадкового матеріалу лісоутворюючих порід із ЗКС. Лісівники мають серйозні напрацювання, діляться досвідом вирощування із колегами наших лісгоспів та інших облуправлінь лісового та мисливського господарства.
- Застосування садивного матеріалу із закритою кореневою системою при створенні лісових культур забезпечує надійну, практично стовідсоткову приживлюваність. Адже коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом із спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень. А ще цей метод дозволяє здійснювати посадку протягом усієї вегетативної частини року, що дає можливість заліснювати зруби влітку, не допускаючи шкідливої забур’яненості, - розповідає головний лісничий Євген Ільченко.
У цьогорічній весняній лісокультурній кампанії в усіх лісництвах Вінницького лісгоспу створювали лісові насадження однорічними стандартними сіянцями із закритою кореневою системою таких порід як дуб звичайний, модрина європейська, дугласія. Вінницький лісгосп є лідером в області з обсягів вирощеного матеріалу із ЗКС, який вирощують у теплицях Михайлівського лісництва та дільниці з вирощування посадкового матеріалу ДП «Вінницький лісгосп».
Навесні 2020 року тисячі дубочків та хвойних, що зимуватимуть у касетах, стануть частиною майбутнього лісу. «Переселяться» на лісові ділянки держлісфонду вони з допомогою працьовитих рук лісівників та пристрою для висаджування саджанців із ЗКС, звільнивши місце у касетах багаторазового використання для посіву наступної партії. А поки – підготовка до зимівлі, листя з дубочків облетіло, полив для сіянців відключений.
У стані спокою і строкаті ряди з декоративними рослинами. Різновиди туй, ялівців, самшити дещо змінили відтінки, проте так само радують око розмаїттям, доглянутістю та красою крон. Декоративні породи у горщиках зимують тут під відкритим небом.