Тернопільські колеги високо оцінили стан лісових культур у ДП «Вінницький лісгосп»

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time02.07.2019 22:55 categoryЗагальні новини
У ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко) звикли приймати делегації з метою обміну досвідом, адже вінницькі лісівники мають чим поділитись. Це знання, втілені на практиці при вирощуванні високопродуктивних лісів майбутнього. Ось і нещодавно до вінницьких колег завітали лісівники із Скала-Подільського лісництва ДП «Чортківське лісове господарство» Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Представники державної лісової охорони на чолі з лісничим Скала-Подільського лісництва Володимиром Гайовським вивчали досвід вінницьких лісівників з вирощування посадкового матеріалу лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою, створення лісових культур дуба звичайного із ЗКС, проведення рубок догляду в молодняках, проведення доглядів за культурами. Побували на лісових ділянках у Вінницькому, Прибузькому, Демидівському, Михайлівському лісництвах.
Особливо цікавим цей візит був тому, що тернопільські та вінницькі лісівники мають багато спільного. У наших колег основною лісоутворюючою породою на землях держлісфонду є дуб звичайний, схожі з нашими і лісорослинні умови. А ще у Скала-Подільському лісництві уже кілька років вирощують посадковий матеріал лісоутворюючих порід із ЗКС на високопрофесійному рівні. Для цього встановлена сучасна теплиця, є автоматизований піднавіс для притінення сіянців із ЗКС, мають також прилади для флотації та термотерапії жолудя. Звісно, є що порівняти і чим поділитися. Тому-то й обговорення було особливо активне, із щирим зацікавленням, часом навіть переростало у лісівничу дискусію. Приміром, тернопільчани не вводять у склад лісових культур черешню і горіх чорний. На Вінниччині ці породи прекрасно почувають себе у складі лісових насаджень, їх щороку вводять у різних схемах змішування, цінують за високоякісну деревину. Оглянули ділянки минулорічні та цьогорічні, де відтворювали ліс садивним матеріалом із ЗКС (дуб, хвойні) та обговорили власний досвід, результати роботи, адже на сьогодні цей метод вважають перспективним та щороку все більше розвивають.
А ще колег зацікавила методика проведення кронування, жваво цікавились використанням мульчера на ділянках. Відзначили і якість проведених доглядів, і відмінний стан лісових культур дуба:
- На Вінниччині дубові гаї складають 80% площ лісових угідь, ми маємо найкращі умови вирощування дуба звичайного. Але слід віддати належне вчасно проведеним доглядам за культурами, які впливають на приріст культур. Ми бачили 2-3-річні культури дуба, які мали приріст як для 5-річних – все це результат комплексного підходу у створенні високопродуктивних культур. Коли потрібно – проводимо механізовані догляди, за потреби - ручні догляди, для росту дуба важливе рихлення ґрунту, аерація. І ми все намагаємось враховувати, - розповідає головний лісничий Вінницького лісгоспу Є.В. Ільченко.