Технологічний поступ жмеринських лісівників: у щоденній роботі - дрон та фотопастки

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time27.11.2018 11:03 categoryЗагальні новини
Для більш ефективної роботи лісівників та мисливствознавців у ДП «Жмеринський лісгосп» застосовують сучасну техніку.
 
Роботу фотопасток та дрона продемонстрували під час проведення виїзного засідання колегії ВОУЛМГ у жовтні 2018 року. 
Дрон всесвітньо відомої фірми DJI, яка є провідною у виготовлені подібних пристроїв. Модель DJI Phantom 4 Advanced характеризується максимальним радіусом польоту 6 км, висотою - 800 м, швидкістю польоту до 60 км/год. Високоякісна відеозйомка в форматі 4к 60 фпс та розширення камери дає змогу індентифікувати транспортні засоби та людей з великої відстані.
Використовується дрон жмеринськими лісівниками як для боротьби з браконьєрами ( фото-, відеофіксація порушень, відслідковування переміщення правопорушників, у тому числі на автотранспорті), так для моніторингу стану держлісфонду та території підприємства (виявлення осередків всихання культур, фіксація лісових пожеж). За час роботи з дроном вже є певні результати. Завдяки застосуванню дрона вдалося попередити правопорушення і знайти браконьєра. Наприклад, одного разу виявлено правопорушників, що пересувалися з мисливською собакою по території мисливських угідь на відтворюючих ділянках. Представники державної лісової охорони Жмеринського лісгоспу, отримавши сигнал про порушення, перехопили мисливців та склали протокол про адміністративне порушення, накладено відповідний штраф.
Також у роботі працівники державної лісової охорони ДП «Жмеринський лісгосп» використовують фотопастки. Це фотокамери із захищеним від вологи міцним корпусом. Вони мають датчик руху та надсилають відзняте безпосередньо на телефони адресатів, заданих у меню присторою (єгері, лісничі). Фотопастки є ефективними і в нічний час. Такі прилади непомітні, вони встановлені у різних місцях, на лісових дорогах і не лише допомагають в профілактиці лісопорушень, а й допомагають у моніторингу фауни держлісгоспу.
У об’єктиви камер дуже часто попадають мешканці наших лісів – зайці, борсуки, козулі.