Сумівські школярі з дитинства вчаться любити ліс

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time11.06.2019 09:31 categoryЗагальні новини
Вінницькі лісівники активно займаються еколого-просвітницькою роботою, проводять зустрічі, екскурсії, трудові акції з вихованцями учнівських лісництв. Ця робота завжди викликає позитивні емоції у дітей та дорослих і допомагає підростаючому поколінню з дитинства ставитися до лісу з любов’ю.
 Днями наймолодші учні Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бершадського району разом зі своїми наставниками Сторожук Н.С., Шевчук Л.В. вирушили у цікаву пізнавальну мандрівку до лісу. Знайомство з життям його Величності Лісу починається у Сумівській школі, яка є центром екологічного виховання шкіл району і де понад 45 років діє учнівське лісництво «Юні друзі лісу». Тут учителі разом із Букварем вчать своїх вихованців читати книгу Природи, проводячи уроки під відкритим небом, екскурсії та прогулянки, конкурси, практичні заняття, де дітлахи спостерігають за цікавим навколишнім світом, бачать, як ростуть дерево, кущ, вчаться їх садити і доглядати.
 На території Сумівського лісництва їх радо зустріли лісничий Сумівського лісництва Гуз В.А., помічник лісничого Шевченко В.М. , ознайомили з роботою лісівників, з їх адмінофісом, показали, з чого ліс починається, як доглядати за маленькими саджанцями, з яких виросте діброва.
 Школярики побували в теплицях, побачили, як ростуть вічнозелені рослини ялівцю, самшиту, туї, ялинок, допомогли полити їх. Із зацікавленістю уважно слухали діти розповідь лісівників про велике значення лісу в житті людини, який дає прихисток  усьому живому, береже здоров’я і планети, і людства. Найбільша хвиля емоцій була у школярів, коли вони побачили диких свиней у вольєрі, з дозволу дорослих діти кидали їм кукурудзу, траву.
- Думаю, що після почутого і побаченого діти зовсім по-іншому будуть ставитися до лісу, до природи, - зауважує директор Сумівської школи Гуз Г.М. - Спільна робота лісівників Бершадського лісгоспу (директор Краснєєв М.В., головний лісничий Сташенко В.А.), які опікуються та допомагають школярам-сумівчанам, спрямовують свої зусилля на виховання у дітей любові до лісу та турботи про нього, дасть свої щедрі ужинки. І з маленьких школяриків виростуть справжні захисники та друзі лісу.