Сумівські юні лісівники допомогають пернатим

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time18.12.2018 16:16 categoryЗагальні новини
Сумівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, з якою співпрацює ДП «Бершадський лісгосп», відома на всю Україну своїм внеском у лісівничу справу. На базі цього навчального закладу понад 45 років успішно функціонує учнівське лісництво «Юні друзі лісу» (директор школи Г.М. Гуз, наставник М.М. Маценко, лісничий А.О. Гуз). Успіхи вихованців у практичній та науковій діяльності високо оцінюються на обласному та всеукраїнському рівнях.
З приходом зими юні лісівники активно включились в операцію «Допоможи пернатим». Щороку школярі розвішують годівнички для птахів та слідкують, щоб там постійно була їжа. 
Нині вже на десятках дерев шкільного подвір’я, Сумівського лісництва, біля осель лісівничат з’явилися «пташині їдальні для пернатих друзів» (як їх називають діти). Годівнички наповнені різноманітними смаколиками для птахів: зерно кукурудзи та пшениці, крупи гречки та ячменю, сало для синичок та хлібні крихти.
– Ми знаємо, що птахи – природні захисники лісу, – розповідає лісничий учнівського лісництва Анна Бездітна, учениця 9-го класу. – У морозні зимові дні під снігом їм важко знайти собі їжу, тому ми, юні друзі лісу, мусимо допомагати птахам. 
Також вихованці учнівського лісництва разом із лісівниками заготовляють зерно та соковиті корми для підгодівлі диких тварин взимку, на шкільній ділянці вирощують кабаки, моркву та інше.
Лісівники-наставники раді чималим здобуткам юних лісівників, ініціативності та старанності. Нагадаємо, що цьогоріч учнівське лісництво «Юні друзі лісу» зайняло перше місце за захист наукової роботи на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, а також перше місце за звіт-презентацію напрацювань в обласному зльоті. Ці перемоги є результатом наполегливості, енергійності та турботливості про природу юних лісівників сумівчан.