Стрижавські школярі садили з лісівниками Вінницького лісгоспу модрину та дугласію

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time11.04.2019 22:16 categoryЗагальні новини
На Вінниччині триває Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу - у твоїх руках». З 21 березня, початку старту акції, в спільних заходах зі створення лісів взяли участь майже 5000 представників влади, громадських організацій, журналістів, членів учнівських лісництв, студентів. Нещодавно узяли участь у відтворенні лісу члени учнівського лісництва «Паростки надії» НВЗ: "ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей смт Стрижавка", підопічні Михайлівського лісництва ДП «Вінницький лісгосп».
Команда із тридцяти учасників учнівського лісництва, а також педагоги Засік В.В., Коваленко О.А. гарно попрацювали над створенням майбутнього лісу з лісівниками, серед яких були головний лісничий ДП «Вінницький лісгосп» Ільченко Є.В., лісничий Михайлівського лісництва Орлик В.Г., лісничий Вінницького лісництва Оліх В.А., майстер лісу Сірга С.М. Результат активної і злагодженої роботи – це 1,5 га новоствореного лісу. На цій ділянці юні лісівники висадили по 2 тис. сіянців дугласії та модрини європейської, вирощених у закритій кореневій системі. Садивний матеріал для посадки використовували власний, вирощений за сучасними технологіями у тепличному господарстві Михайлівського лісництва.
Перед початком посадки Орлик В.Г. провів для учасників акції інструктаж, розповів про особливості садивного матеріалу із ЗКС, чому у зв’язку з усиханням лісів сьогодні висаджують нетрадиційні для Поділля хвойні породи модрини та дугласії, чим вони цінні. Діти освоїли конусний пристрій для посадки сіянців із ЗКС, і хоч це набагато важчий процес, ніж посадка під меч Колесова, проте робота практично горіла в руках юних природолюбів.
- Діти цікавляться особливостям лісівничої професії, і  хоч це важка робота, та учнівські лісництва щороку беруть участь у відновленні лісу - і не може не радувати! Це наша майбутня зміна, у яку ми сьогодні вкладаємо нашу любов до лісу, правильне свідоме ставлення до ролі лісу у житті людини і до участі лісівника у процесі заліснення області, - розповів Василь Орлик. – Ми постійно тримаємо зв’язок із нашим учнівським лісництвом «Паростки надії», гордимося ними. І дякуємо педагогам та директору Стрижавського ліцею за плідну співпрацю!
Загалом лісівники Вінниччини великого значення надають лісівничо-просвітницькій роботі, нині в області працює 50 учнівських лісництв.