Справжні мисливці полюють не заради здобичі, а заради душевного спокою…

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time29.10.2018 15:34 categoryЗагальні новини
Осипається листя з дерев, замовкає в лісах різноголосий пташиний спів. Мисливці з приємним піднесенням перевіряють спорядження, мисливську зброю, готуючись до чергового сезону полювання на диких копитних тварин та хутрових звірів. Дисциплінований мисливець дотримується цивілізованих правил, встановлених законом норм полювання і в першу чергу від процесу полювання намагається отримати незабутні враження від спілкування з природою.
А розпочнеться мисливський сезон в угіддях ДП «Тульчинське ЛМГ» на зайця-русака, лисицю та парнокопитних тварин усіх вікових груп із 3 листопада 2018 року та триватиме до 31 січня 2019 року. Днями полювання при колективному та облавному полюванні є субота та неділя.
 Кожен мисливець під час здійснення полювання повинен мати при собі перелік документів й дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю:
-         посвідчення мисливця;
-         щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
-         дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка тощо);
-         відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю;
- паспорт на мисливських ловчих звірів і птахів.
Вартість ліцензій на добування мисливських тварин у цьому мисливському сезоні становить:
- на добування кабана - 7000 грн.
- на добування козулі – 5000 грн.
- відстрільні на хутрового звіра – 600 грн.
За незаконне добування або знищення диких тварин порушник відшкодовує суму завданих мисливському господарству збитків (крім видів, занесених до Червоної книги України) у розмірах: 80000 грн. - за незаконне добування або знищення лося; оленя благородного – 60000 грн.; оленя плямистого – 50000 грн.; лані – 40000 грн.; кабана – 40000 грн.; муфлона – 32000 грн.; козулі – 32000 грн.; бобра – 10000 грн.; борсука -8000 грн.; зайця-русака – 8000 грн; бабака – 6000 грн.; куниці лісової і кам’яної – 6000 грн.; нутрії вільної – 4000грн.; вовка – 2000 грн.; кролика дикого– 2000 грн.; ондатри – 2000 грн.; норки американської – 1500грн.; білки – 1000 грн.; тхора лісового, єнотовидної собаки, лисиці та шакала – 1000 грн. за голову.
За порушення частини першої статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення – полювання без належного на те дозволу, в заборонених місцях, у заборонений час, забороненими знаряддями або способами, на заборонених для добування тварин, допускання собак у мисливські угіддя без нагляду, полювання з порушенням установленого для певної території (регіону, мисливського господарства, обходу тощо) порядку здійснення полювання, яке не мало наслідків добування, знищення або поранення тварин, а також транспортування або перенесення добутих тварин чи їх частин без відмітки цього факту в контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання та в дозволі на їх добування – розмір штрафу для громадян складає від 102 грн. до 1020 грн., а для посадовців - від 510 грн. до 1530 грн.
- Задля власної безпеки просимо грибників та відпочивальників обмежити в ці дні відвідування лісових масивів, - зазначає мисливствознавець ДП «Тульчинське ЛМГ» Німий О.О. -  А за необхідними консультаціями, роз’ясненнями можна звертатися в держлісгосп, який знаходиться за адресою: Вінницька обл., м. Тульчин, вул. Відродження, 36, або за телефоном: 067-430-84-21.
Мисливці, дотримуйтесь безпеки під час полювання. Ставтеся до природи з повагою та любов’ю, і вона віддячить сторицею! Твердої руки та гарного пострілу. Ні пуху, ні пера!