Спільна праця для майбутніх поколінь

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time13.09.2019 16:02 categoryЗагальні новини
Професія лісівника – це спосіб та стиль життя, що потребує повної віддачі лісу. Щоденно під відкритим небом, за важких погодних умов, не покладаючи рук, працівники лісового господарства сумлінно трудяться, щоб забезпечити майбутні покоління високопродуктивними лісами. Лісівнича справа – дуже відповідальна, адже її результати не можна побачити одразу. Проте вже зараз лісівники при створенні лісів мають враховувати кліматичні зміни, нашестя шкідників тощо, аби їхні пращури могли повноцінно користуватися національним скарбом України – високопродуктивними лісами. Не даремно ж кажуть, що лісівник живе і працює для століть.
За підсумками трудового суперництва за перше півріччя 2019 року ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв) - у трійці лідерів серед лісогосподарських підприємств області.
Бершадські лісівники можуть гордитися зробленим для нашої держави. За перше півріччя 2019 року у ДП «Бершадський лісгосп» було створено 91 га лісових культур на землях держлісфонду. Лісівники наполегливо трудяться над виконанням програми заліснення нашого краю, оберігають державний лісовий фонд, забезпечують вітчизняного виробника сировиною, постійно підвищують ефективність і рентабельність лісогосподарського виробництва.
Після посадки лісових культур основне завдання лісівників – своєчасний догляд за ними, адже від цього багато в чому залежить приживлюваність і ріст сіянців та саджанців, покращення водного та температурного режиму. Всього у нинішньому році проведено механізованих та ручних доглядів на 1110 га, що становить 106% від запланованих.
Заготівля лісового насіння – відповідальна й гаряча пора у лісівників. Від якісного насіння залежить здоров’я майбутніх лісів. Торік бершадські лісівники заготовили 9245 кг лісового насіння, з якого сьогодні вирощується близько 1 млн. штук сіянців та саджанців.
Інноваційні технології, комп’ютеризація, які давно стали частиною повсякденної роботи у різних галузях, не оминули і лісове господарство. Бершадські лісівники йдуть у ногу з часом та випробовують сучасні технології, підвищуючи ефективність роботи держпідприємства. Кілька років тому ДП «Бершадський лісгосп» вжило заходів, щоб максимально обмежити вплив людини, мінімізувати її участь у складенні відводів лісосік та проведенні обліку дерев. Вся заготовлена деревина проходить через систему електронного обліку.
Для створення нових державних лісів колектив заробляє відповідні кошти. За 8 місяців 2019 року реалізовано продукції на 44 млн. грн. До Зведеного бюджету перераховано 26 млн. 296 тис. грн., з них до Державного – ¬16 млн. 109 тис. грн., до місцевих бюджетів – 5 млн. 63 тис. грн. Перераховано 5 млн. 124 тис. грн єдиного соціального внеску. Приріст середньомісячної зарплати працівників підприємства за 8 місяців 2019 року порівняно з минулим роком склав 108 %. На ведення лісового господарства спрямовано за перше півріччя 18 млн. 79 тис. грн. власних коштів держпідприємства. Варто зазначити, що держава коштів на ведення лісового господарства не виділяє, тому лісівникам доводиться працювати на самофінансуванні.
Колектив ДП «Бершадський лісгосп» на чолі з директором М.В. Краснєєвим трудиться чітко та злагоджено. Лісівники, об’єднані спільною метою, працюють на принципах порозуміння і взаємодопомоги. Тому можна з впевненістю сказати, що стабільно високі результати діяльності підприємства – спільна заслуга всього колективу.
Важко переоцінити, скільки праці та енергії вкладають на благо спільної справи головний лісничий В.А. Сташенко, гол. бухгалтер Н.Є. Біла, гол. економіст М.М. Сиворіг, гол. інженер В.В. Літинський, гол. механік А.А. Підлубний. З нагоди професійного свята Дня працівників лісу було відзначено кращих працівників: директора лісгоспу М.В. Краснєєва, лісничих Сумівського лісництва В.А. Гуза та Бершадського лісництва С.Я. Горбенка, майстрів лісу Ободівського лісництва В.О. Чайку та А.І. Зарічанського, майстра лісу Бершадського лісництва Г.Г. Сизюка, майстра лісу Сумівського лісництва Г.О. Козачка, майстра лісу Цибулівського лісомисливського лісництва М.В. Обертуна, лісоруба 6 розряду лісозаготівельної дільниці В.В. Загарія, водія автопарку С.В. Новінського. Саме завдяки їм та іншим сумлінним працівникам Бершадський держлісгосп успішно виконує доведені обласним управлінням лісового та мисливського господарства завдання.
Створення лісів у всі часи було справою нелегкою, благородною, вкрай необхідною для держави. Професія лісівника завжди була серед найпочесніших професій. Лісівники налаштовані до співпраці, готові відкрити всім бажаючим таємниці Подільського лісу. Для цього створений еколого-просвітницький центр на базі Сумівської ЗОШ та еколого-просвітницький пункт «Устянська дача» на території Бершадського лісництва та «Ободівські сосни» на території Ободівського лісництва.
Вихованці учнівських лісництв, якими опікуються бершадські лісівники, беруть активну участь у різноманітних природоохоронних заходах, долучаються до посадки лісових культур, збору лісового насіння. Вихованці Сумівського та учнівського лісництва «Юні друзі лісу» та Флоринського учнівського лісництва «Зелений світ» мають численні нагороди та відзнаки на обласних та всеукраїнських конкурсах та змаганнях. Охоче переймає їхній досвід і новостворене Ободівське учнівське лісництво «Лісовий кіт».
Попереду ще чимало важливої роботи по створенню лісів. У питаннях заліснення Бершадщини підприємство має підтримку голови райдержадміністрації, голови районної ради, сільських голів, депутатів рад усіх рівнів, жителів району.
Адміністрація і профспілковий комітет ДП «Бершадський лісгосп» щиро вітають лісівників підприємства, ветеранів лісового господарства з професійним святом, бажають всім міцного здоров’я, щастя, добробуту, миру, нових успіхів у почесній праці на благо України!