Спалювання стерні та сухої трави – це порушення закону та загроза виникнення лісових пожеж

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time10.07.2019 13:06 categoryЗагальні новини
Літо – не лише сонячна пора відпочинку, але й період збору урожаю. Незабаром жнива настануть і у вінницьких аграріїв. Не слід забувати, що спека, поєднана з необережною і нерозумною поведінкою людини, що стосується і спалювання пожнивних решток, часто спричиняє до пожеж у лісових масивах.
На жаль, серед інших шкідливих звичок нашого суспільства, переданих нам у спадок із радянської доби, залишились самовільні спалювання сухої трави, стерні. Унаслідок сільгоспалів, які проводять сільгоспкористувачі та мешканці сіл, могутні лісові масиви часто перетворються на згарища. Біда в тому, що ніхто ці підпалювання не контролює, підпалювача важко спіймати за руку, а притягти до відповідальності - ще важче.
Вогонь спалює не тільки стерню, а й і полезахисні смуги. По них вогонь без перепон прямує до лісових масивів, іноді й мінералізовані смуги не можуть йому перешкодити. Палаючі головешки перелітають на відстань 20-50 метрів, створюючи нові осередки лісової пожежі.
- Вкрита лісовою рослинністю площа ДП «Могилів-Подільський лісгосп» становить 29507 га, з них до 1 класу пожежної безпеки належить 3729,3 га (12,6%). При вогневому виході пошкоджується від 20 до 50 відсотків дерев або гірше - ліс перетворюється в попелище. Відновлення лісових масивів - справа нелегка і недешева. Кожен гектар відновлення лісу коштує тисячі гривень, - зазначає головний лісничий ДП «Могилів-Подільський лісгосп» О.І. Хомич. - Мільйони державних коштів вкладаються в створення лісів. І не лише кошти - тисячі лісівників протягом багатьох десятиліть вкладають в цю справу свої знання, досвід і повсякденну працю, починаючи зі збирання насіння, вирощування сіянців, підготовку ґрунту, висаджування і догляду за молодими насадженнями.
ДП «Могилів-Подільський лісгосп» звертається до керівників сільськогосподарських підприємств та населення сільської місцевості припинити ганебну, шкідливу і незаконну практику спалювання пожнивних залишків, стерні, багаторічних трав на ділянках, які прилягають до лісових масивів. Це пряме порушення статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Порушення закону передбачає накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).
Лише один відсоток пожеж у природному середовищі виникає внаслідок прямих ударів блискавки, виверження вулканів, самозаймистість торфу, вугілля… Решта 99 відсотків пожеж - внаслідок людської необережності та недбалості. Не забувайте, що ліс - це фабрика чистого повітря. Дбаймо про збереження нашого зеленого багатства! Бережімо ліс!