Смачну та екологічно чисту малину вирощують крижопільські лісівники

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time20.09.2019 18:23 categoryЗагальні новини
Перед держлісгоспами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства поставлена вимога організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень. Тому держпідприємства велику увагу приділяють веденню побічного господарства: займаються бджільництвом, рибальством, заготівлею лікарських трав, вирощуванням сільськогосподарської продукції. А ДП «Крижопільський лісгосп» кілька років вирощує та реалізовує малину.
Плантація малини високоякісного сорту «Джоан Джи» створена на трьох гектарах у базовому лісорозсаднику. Цей сорт посухостійкий, однак для зрошування малини використовують систему крапельного поливу, працівники лісгоспу доглядають за плантацією, підв’язують кущі, після збору урожаю – обрізають гілля.
Цей сорт малини – один із найпопулярніший та найулюбленіший серед садоводів. Крупна, вагою до восьми грамів, з відмінними смаковими якостями ягода. Даний сорт відзначається хорошою врожайністю: з окремих гілок малини першого року посадки вже можна зібрати до 80 ягід. А ще крижопільська малина - екологічно чиста, як сьогодні модно говорити, органічна.  Адже  росте в лісі, її не кроплять і не додають хімічних речовин у ґрунт. Збирають малину винятково вручну, до того ж, ягода легко знімається із плодоніжки, а при траспортуванні фактично не пошкоджуються і гарно зберігається. Деякі кущі сягають двох метрів заввишки, а ще вони – не колючі. 
Збір урожаю у цьому році розпочався з початку серпня і триватиме до перших морозів. На даний момент лісівники ДП «Крижопільський лісгосп» уже заготовили майже 12 тонн солодкої ягоди та реалізували на суму майже 300 тисяч гривень. Цьогорічна заготівельна ціна становить 30 грн за кілограм малини.
Також лісівники ДП “Крижопільський лісгосп” вирощують чорноплідну горобину  (аронію), а у майбутньому планують реалізовувати цінну лікарську сировину - ягоду шипшини, плантацію якої створили 2019 року на території постійного лісового розсадника. Займаються реалізацією посадкового матеріалу - декоративні породи, сіянці плодово-ягідних порід. Кошти від реалізації продукції побічного користування лісом вкладають у розвиток лісового господарства, приміром, для придбання техніки.