ЩИРО ВІТАЮ ВСІХ ЛІСІВНИКІВ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

person access_time15.09.2017 13:44 categoryЗагальні новини
Із року в рік під відкритим небом, за важких погодних умов, не покладаючи рук, трудяться працівники лісового господарства для забезпечення майбутнього держави стійкими до змін клімату високопродуктивними лісами. Для справжнього лісівника це не просто робота! Це – спосіб, стиль і сенс життя лісівника! Ця благородна робота покликана примножувати зелене багатство країни, забезпечувати екологічну безпеку, гармонійну взаємодію людини і природи. У лісовому господарстві можна працювати лише за покликом серця. Адже лісівнича справа – надзвичайно відповідальна і потребує повної самовіддачі.
Колектив ДП «Бершадський лісгосп» трудиться злагоджено та чітко. Як годинниковий механізм. 129 працівників, об’єднаних однією метою, будують свою роботу на принципах порозуміння та взаємодопомоги. Тому можемо пишатися, що стабільно високі результати та поступальний розвиток лісового господарства України загалом – це наша спільна заслуга. 
Своєю невтомною та наполегливою працею лісівники примножують лісовий фонд України, забезпечують надійний захист земельних угідь, поліпшують екологічний стан довкілля, нарощують випуск продукції лісового господарства. 
У нинішньому році ДП «Бершадський лісгосп» завершило процес сертифікації згідно із вимогами Лісової опікунської ради (FSC), який тривав близько двох років. Комісією було визнано ведення лісового господарства на підприємстві ефективним, прозорим, таким, що відповідає європейським нормам. У червні держлісгоспу були присвоєні відповідні сертифікаційний код і ліцензійний номер. Наявність сертифіката свідчить про високу якість ведення лісового господарства на підприємстві.
За 8 місяців 2017 року на землях держлісфонду бершадські лісівники створили 84 га лісових культур та 30 га захисних насаджень. Щиро жаль, що всі нові ліси створено лише на території Тростянецького району. Сільськими радами Бершадського району для держлісгоспу землі під створення нових лісів не надавались.
Всього проведено доглядів за лісовими культурами на площі 1390 га, з них ручних – 596 га. Підготовлено грунт на площі 40 га з перевиконанням на 280%. Щорічно заготовлюється понад 9 тис. кг лісового насіння. 
Минулого року ми побачили, що господарський підхід та дбайлива праця дають свої плоди: замість запланованих 955 тис. сіянців на площі 2 га було отримано (при збільшенні площі до 2,5 га) 1 млн. 277 тис. шт. стандартного посадкового матеріалу.
Для створення нових державних лісів колектив заробляє відповідні кошти. За 8 місяців 2017 р. обсяг реалізації лісопродукції склав близько 36,7 млн. грн. проти 29,9 млн. грн. за відповідний період минулого року. Кожному, хто працює на нашому державному підприємстві, щиро дякую за розуміння наших спільних проблем, завдань, бажання й уміння вирішувати їх на своєму робочому місці.
Важко переоцінити, скільки праці та енергії вкладають на благо спільної справи головний лісничий В.А. Сташенко, головний бухгалтер Н.Є. Біла, лісничий Сумівського лісництва А.О. Гуз.
Заслуженим авторитетом користуються інженер з лісових культур Г.Л. Бендаржевський, економіст з планування Л.Г. Купчик, майстер на лісозаготівельних роботах О.В. Горанський, бухгалтери Л.А. Лоза та Л.П. Неліпович, майстер лісу по відведенню лісосік М.В. Омельченко.
Варто відзначити сумлінну роботу лісничого Бершадського лісництва С.Я. Горбенка, майстрів лісу Бершадського лісництва В.П. Кулика та П.П. Паламарчука, А.М.Луцишина, старшого майстра лісу Ободівського лісництва І.В. Мазурика, майстра лісу Ободівського лісництва Е.Р. Аветяна, помічника лісничого Сумівського лісництва В.М. Шевченка, старшого майстра лісу Сумівського лісництва Г.Д. Шевчука, майстра лісу Сумівського лісництва А.Г. Вінниченка, єгера Сумівського лісництва В.А. Майструка, майстра лісу Цибулівського лісомисливського лісництва М.В. Обертуна.
У переліку кращих працівників також водії автомобілів по вивезенню лісу П.А. Мовчан, Ф.П. Білодід, С.В. Новінський, С.В. Лівак, трактористи-машиністи лісогосподарського виробництва М.П. Токаренко, В.О. Шаламай, машиніст крана В.Ф. Савченко, лісоруби лісозаготівельної дільниці А.М. Гончар, І.І. Білодід, О.Г. Туранський, В.В. Загарій.
Список сумлінних працівників і їх добрих справ можна продовжувати. Саме завдяки цим людям, їхній самовідданій праці наше держпідприємство успішно виконує доведені обласним управлінням лісового та мисливського господарства завдання. 
На одного штатного працівника реалізовано продукції на суму 275,4 тис. грн. (проти 253,4 тис. грн. за відповідний період минулого року). На ведення лісового господарства спрямовано за 8 місяців 2017 р. 17 млн. 864 тис. 750 грн. власних коштів. Жодної копійки від держави на утримання державної лісової охорони, ведення лісового господарства підприємство не отримало. При цьому, добре спрацювавши, отримано 4 млн 441 тис грн. прибутку, який було використано на розвиток підприємства.
За січень–серпень цього року від ДП «Бершадський лісгосп» до Зведеного бюджету надійшло 17 млн. 856 тис. грн. До місцевих бюджетів перераховано 3 млн. 58 тис. грн., у тому числі 45 тис. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Всього до бюджетів усіх рівнів сплачено 21 млн 436 тис грн . В середньому за місяць в перерахунку на 1 працюючого до бюджетів сплачувалось 20771 грн. Тобто підприємство за рахунок сплачених податків забезпечило зарплатою, окрім своїх 129 працівників, ще 387 працівників бюджетної сфери.
За 8 місяців цього року лісівники сплатили 3 млн. 70 тис. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду. Оскільки на 1 працюючого в місяць до Пенсійного фонду сплачувалось 2974 грн., це дає змогу державі утримувати 258 пенсіонерів, або по 2 пенсіонери  на 1 працюючого.
На зміцнення обороноздатності держави перераховано 215 тис. грн. військового збору.
Законом про державний бюджет на 2017 збільшено розмір мінімальної зарплати з 1600 до 3200 гривень. Наше підприємство відшукало фінансові ресурси і повністю перейшло на новий розмір мінімальної зарплати  із збереженням коефіцієнтів посадових окладів та міжрозрядних співвідношень.
У ДП «Бершадський лісгосп» велику увагу приділяють постійному оновленню та зміцненню матеріально-технічної бази підприємства. Лише у цьому році підприємством було здійснено капіталовкладення на суму 1 млн. 643,9 тис. грн. (без ПДВ) на будівництво лісової дороги в Ободівському лісництві, будівництво артсвердловин в Бершадському та Ободівському лісництвах, придбання трактора МТЗ-82, вантажного фургона «Renault Dokker» та спеціалізованого позашляховика «Renault Duster», різної оргтехніки та багато іншого.
Велика увага на підприємстві приділяється соціальному захисту працівників. Виплачується допомога на забезпечення соціально-побутових та культурно-оздоровчих потреб. Лише за 8 місяців цього року за рахунок профкому було виплачено близько 29 тис. грн. на екскурсії та 87 тис. грн. на оздоровлення працівників. Щорічно працівникам та пенсіонерам, які проживають у приватних будинках із пічним опаленням, виділяється паливна норма за пільговою ціною. Працівникам надаються безвідсоткові кредити.
ДП «Бершадський лісгосп» протягом багатьох років тісно співпрацює з районним відділом освіти, первинною ланкою медицини, окружною лікарнею інтенсивного лікування та іншими, забезпечує всі заклади соціальної сфери дровами. Всього в двір завозиться більше 10 тис куб м дров.
ДП «Бершадський лісгосп» активно співпрацює з громадськістю, навчальними закладами Бершадського та Тростянецького районів, дітьми, батьками та педагогами, проводить зустрічі з підростаючим поколінням, здійснює еколого-просвітницьку діяльність, допомагає озеленювати шкільні території та надає іншу підтримку.
У зоні діяльності Бершадського держлісгоспу плідно працюють учнівські лісництва «Юні друзі лісу» (85 членів) с. Сумівки та «Зелений світ» (280 членів) с. Флорине. Учнівські лісництва та учні загальноосвітніх шкіл Бершадського району є досить активними учасниками різних природоохоронних акцій, ініційованих держлісгоспом. Загалом близько 3500 школярів брали участь у цьогорічній акції «Майбутнє лісу в – твоїх руках» та інших еколого-просвітницьких операціях.
Ми раді тим, що ДП «Бершадський лісгосп» розвивається і таким чином працює на добробут Бершадщини, Вінниччини та України в цілому.
Шановні працівники, ветерани лісового господарства, юні лісівники, щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівника лісу! Дякуючи вам за невтомність і самовідданість, щиро бажаю щастя, добра та достатку. Бажаю всім українським лісівникам міцного здоров’я, родинного благополуччя та вагомих трудових досягнень. 
Переконаний, що ваш професійний обов’язок та наполеглива праця щодо збереження, раціонального використання та дбайливого відтворення лісів сприятиме процвітанню рідної держави.
З повагою Микола КРАСНЄЄВ, директор державного підприємства «Бершадське лісове господарство».