Садиба Басаличівського лісництва – мальовничий куточок, створений з душею працьовитими руками лісівників-професіоналів Вінниччини

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time02.11.2022 08:46 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини – дбайливі господарі, які підтримують давню українську традицію у прагненні до порядку, чистоти і краси. Окрім головного завдання – вирощування лісів для нащадків, встигають облаштовувати затишні та цікаві місцини для цивілізованого відпочинку жителів та гостей області, проведення лісівничо-просвітницької роботи.
Одним із таких затишних куточків є садиба Басаличівського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп» (директор М.М. Лащенко, головний лісничий С.І. Руденко, лісничий А.В. Швець). Ще з дороги це місце привертає увагу казковими мотивами. Ця локація приваблює відвідувачів, адже тут є місця для відпочинку і дорослих, і дітей, сюди привозять малечу на екскурсії, а молодята - проводять фотосесії. Тут все облаштовано зі смаком, майстерно, оригінально, з особливою увагою до кожної деталі. Також допитливим є змога почерпнути знання зі стендів, які містять чимало інформації про лісове господарство, природу та фауну рідного краю, рідкісні види, правила поведінки у лісі тощо. Таким чином такі рекреаційні зони  ефективно виконують ще й інформаційно-просвітницьку функцію.
Осіння пора вносить яскраві фарби й у без того мальовничу місцину у Басаличівському лісництві. Нині тут панує якийсь особливий шарм, який навіює бажання милуватися кожною деталлю, розглядати  та насолоджуватися цікавинками, яких тут чимало: старий віз, перетворений на клумбу, альпійські гірки, водограї, стовпці у вигляді «богатирів», казкові істоти… І кожна дрібничка тут на своєму місці, є частиною  задуму лісничого Басаличівського лісництва Андрія Васильовича Швеця. 
Лісничий Андрій Швець має особливий підхід до подібної роботи. Очолює лісництво вже 17 років. Тут усе робиться або під керівництвом лісничого, або особисто ним,  виконується якісно, на совість. Про лісництво Андрій Васильович розповідає з особливою теплотою, відчувається, що дійсно любить природу та вкладає у роботу не лише знання, а й душу. Тому й всюди видно господарність та порядок, творчий підхід до справи.
Садиба Басаличівського лісництва - справжня місцева родзинка. Тут є і дитячий майданчик з гойдалками та гірками, альтанка, криниця, лавочки та столики, де можуть відпочити люди з дороги, стоянка для автомобілів, екологічна стежина, дендрологічний парк. Особливою цікавинкою є зоокуточок, де відвідувачі можуть на власні очі побачити лісових мешканців -  птахів та тварин.
- Облаштували цей живий куточок ще 15 років тому, - розповідає лісничий Басаличівського лісництва Андрій Швець. – Починали з лисиці та голубів поштових. Згодом тварин ставало більше. Діти та й навіть дорослі з цікавістю приходять сюди, розглядають, фотографуються. А разом з тим і дізнаються нову інформацію про життя лісу, роботу лісівників.
Нині тут проживають павичі, фазан золотистий, фазан сріблястий, голуби поштові, лисиця звичайна, заєць-русак. Тут є і фазан звичайний (мисливський), якого, до слова, розводять і випускають у природу гайсинські лісівники. Милують око і дві козулі європейські. Колись козеня козулі обміняли у іллінецьких лісівників на павичів. 
Кілька років назад куточок оновили та перенесли на нове місце. Тож відвідувачі обов’язково отримають після перебування тут чимало нових вражень та позитивних емоцій від спілкування з природою.
А поруч із рекреаційною зоною – теплично-парникове господарство Басаличівського лісництва. У лісовому розсаднику лісівники вирощують посадковий матеріал дуба звичайного, горіха чорного, модрини європейської, сосни звичайної, груші  та інші. Також тут вирощують широкий асортимент  декоративного посадматеріалу. 
Тож все, за що беруться лісівники Вінниччини, вони роблять професійно, зі знанням справи, з творчим підходом, вкладають весь професійний досвід та безмежну любов до лісу та до справи. І дивлячись на результати їхньої праці, розумієш, що доля лісу – в надійних руках лісівників-професіоналів.