Помічник лісничого – посада відповідальна і нелегка

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time08.10.2019 20:09 categoryЗагальні новини
Ми звикли писати про важкий труд майстрів лісу, відповідальний – директорів держлісгоспів, головних лісничих, лісничих. Але у кожного успішного керівника є хороший і відповідальний заступник, на якого можна покластися, довірити важливі справи. У кожному лісництві є посада помічника лісничого, важлива і потрібна. Такі працівники знають усе про лісництво, кожну цифру і літеру. Така певною мірою «паперова» робота вимагає ведення досить значної кількості технічної документації, вимагає уважності, ретельності, освіченості і дисциплінованості. Та крім того, вистачає чимало інших важливих практичних справ.
У Гайсинському лісництві ДП «Гайсинський лісгосп» на цій посаді трудиться Карафізі Антон Георгійович. У лісовому господарстві А.Г. Карафізі з 2002 року. Ось уже 17 років минуло з тих пір, як прийшов працювати у Гайсинський лісгосп після закінчення Вінницького транспортного коледжу (спеціальність «Лісове господарство»). Спочатку працював майстром лісових культур, а через рік – помічником лісничого Гайсинського лісництва, потім старшим майстром лісу і знову помічником лісничого цього ж лісництва, де працює й досі. Заочно отримав вищу освіту у Житомирському агроекологічному університеті.
Гайсинське лісництво, яке очолює Петро Олександрович Латюк, - одне з найкращих у лісгоспі. Це майже 4,5 тис. га угідь, де за останні 5 років створено лісових культур на площі 167 га (у 2019 р. – 30,4 га), з середньою приживлюваністю 92 %. Перевагу віддають дубу звичайному, сосні звичайній, дубу червоному, горіху чорному. Останніми роками активно вводять у склад лісових культур перспективні цінні деревні породи: береку лікарську, модрину європейську, дугласію, гікорі білий. У такому лісництві працюють виключно відповідальні та організовані лісівники.
- Моя щоденна робота – це робота з лісом, людьми та документацією. У більшості працюю з технічною документацією. Це переліки, відведення лісосік, розподіл планів за кварталами і контроль за їхнім виконанням. Лісові культури, догляди, насіння. Роботи завжди вистачає, у будь-яку пору року. Часом і характер доводиться проявляти, усяке буває у нашій роботі, - зізнається Антон Георгійович.
І тому, що у лісовому господарстві кожен відповідально ставиться до виконання своєї роботи у цілісному лісокультурному процесі, ми маємо такі хороші результати. А це - високопродуктивні ліси, з якісним породним складом і запасом деревини, якого сучасні лісівники очікують у віці стиглості досягти до 500-600 м3 на одному гектарі.