Поляки вивчають досвід роботи вінницьких лісівників з громадськістю та підростаючим поколінням

personАвтор:  Прес-служба ДП «Вінницький лісгосп»
access_time25.10.2017 15:26 categoryЗагальні новини
Унікальний досвід створення учнівських лісництв, роботи лісівничих еколого-просвітницьких центрів, облаштованих на базі держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, вивчають не лише в Україні, але й за її межами. І не дивно, за час багаторічної співпраці лісівників Вінниччини з навчальними закладами в питаннях екологічного виховання учнів набуто чималий досвід. Для успішної роботи з громадськістю, школярами, 44 учнівськими лісництвами створено 38 лісівничих еколого-просвітницьких центрів, 48 лісівничо-екологічних просвітницьких пунктів!
Велику увагу еколого-просвітницькій роботі з дітьми, молоддю приділяють працівники ДП «Вінницький лісгосп» (директор В.В. Попельнюк, головний лісничий Є.В. Ільченко). В зоні діяльності держпідприємства функціонує 6 учнівських лісництв. В Україні вже добре знають учнівське лісництво «Зелений світ» Грижинецької школи  Тиврівського району (директор школи Ю.Г. Могер). 
В рамках проекту «Розвиток спроможності громад - досвід Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства» загальноосвітню школу І-ІІ ст. с. Грижинці відвідали представники партнерських громад Республіки Польща з гміни Сухий Ляс та Великопольського воєводства, міський голова м. Гнівань В.В. Кулешов, заступник міського голови О.М. Яковець. Директор школи Ю.Г. Могер познайомив гостей зі структурою та роботою навчального закладу, роботою лісівничого еколого-просвітницького центру, учнівського лісництва «Зелений світ», гуртка «Юні лісівники», куточка живої природи. Володимир Кулешов ідзначив, що школа є базовою в Тиврівському районі в питаннях організації природоохоронної роботи. Тут проводять науково-практичні конференції різних рівнів, тематичні семінари, навчально-виховні заходи природничої тематики. Лісівники області надзвичайно відповідально відносяться до еколого-просвітницької роботи, виробили чітку систему роботи з дітьми, з населенням.
- Лісівники Вінницького держлісгоспу разом з юними лісівниками Грижинецької школи роблять чимало добрих справ, - наголошує Юрій Могер. 
Польські гості вражені побаченим у невеликій сільській школі, зізналися, що в них робота лісівників із закладами освіти починається лише у старших школах і проходить у формі спеціалізованих класів. Тож досвід вінничан їм стане в нагоді. Адже вінницькі лісівники успішно працюють вже з шестирічними дітьми, учнями початкових класів. Польські гості добре розуміють – це сприяє вихованню у молодого покоління людяності, працелюбності, дбайливого ставлення до Лісу!