ПОКЛИКАННЯ – ПЛЕКАТИ ПОДІЛЬСЬКІ ДІБРОВИ

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time14.09.2018 15:53 categoryЗагальні новини
Щодня лісівники сумлінно та самовіддано трудяться на збагачення та процвітання нашої країни. Державне підприємство «Бершадське лісове господарство» виконує своє головне завдання – вирощує і береже національний скарб України – її ліси. Продуктивність роботи держлісгоспу дає можливість створювати нові лісові насадження, доглядати їх, охороняти від шкідників, хвороб, пожеж, браконьєрів, сплачувати податки, які йдуть на розвиток нашої країни, єдиний соціальний внесок, військовий збір. Напередодні професійного свята ми підводимо підсумки зробленого.
Бершадські лісівники можуть гордитися зробленим для нашої держави. З 1944 року державним підприємством «Бершадське лісове господарство» було створено 9917,05 га: відтворено 7619,6 га (з них за роки незалежності 1917,7 га) та створено нових 2297,45 га (з них за роки незалежності 398,7 га). Бершадські лісівники наполегливо трудяться над виконанням програми заліснення нашого краю, оберігають державний лісовий фонд, забезпечують вітчизняного виробника сировиною, постійно підвищують ефективність і рентабельність лісогосподарського виробництва. 
За 8 місяців 2018 року реалізовано продукції на 46 млн. грн. 123 % до відповідного періоду 2017 року). За 8 місяців 2018 року перераховано до Зведеного бюджету 23 млн. 339 тис. грн., з них до Державного – ¬14 млн. 843 тис. грн., до місцевих бюджетів – 4  млн. 236 тис. грн. Перераховано 4 млн. 260 тис. грн єдиного соціального внеску. На ведення лісового господарства спрямовано за перше півріччя 20 млн. 220 тис. грн. власних коштів держпідприємства.
Важко переоцінити, скільки праці та енергії вкладають на благо спільної справи головний лісничий В.А. Сташенко, гол. бухгалтер Н.Є. Біла, гол. економіст М.М. Сиворіг, гол. інженер В.В. Літинський, гол. механік А.А. Підлубний, лісничі Сумівського та Бершадського лісництв А.О. Гуз та С.Я. Горбенко. Нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства» у цьому році нагороджено майстра лісу Ободівського лісництва В.О. Чайку. Варто відзначити роботу старшого майстра лісу Ободівського лісництва І.В. Мазурика, майстрів лісу: Бершадського лісництва – П.П. Паламарчука, А.І. Русавського, Сумівського – Г.О. Козачка, Ободівського лісництва – А.І. Зарічанського, Цибулівського лісомисливського лісництва – О.І. Дейлика, М.В. Гайдея. У переліку кращих працівників держлісгоспу лісоруб лісозаготівельної дільниці 6-го розряду А.М. Гончар, водії автопарку Ф.П. Білодід та І.Ф. Дунаєнко.
Список сумлінних працівників  і їх добрих справ можна продовжувати. Саме завдяки цим людям, їхній самовідданій праці наше держпідприємство успішно виконує доведені обласним управлінням лісового та мисливського господарства завдання.
Лісівники Вінниччини – на порозі знаменної події. 14 лютого 2019 року – 100-річчя утворення обласного управління лісового та мисливського господарства!
10 січня 1919 р. Українська Народна Республіка прийняла «Закон про ліси». У складній суспільно-політичній ситуації молода держава вже проявила піклування про ліс! Під час першого перебування Уряду УНР у Вінниці 14 лютого 1919 р. прийнято «Тимчасовий Закон про Губерніальних та Повітових лісничих» і утворено першу в Республіці інституцію Подільського губернського лісничого. 
Головне в роботі лісівника – лісовідновлення та лісорозведення з досягненням оптимальної лісистості, охорона та захист лісів, підвищення їхньої продуктивності та цінності, раціональне використання лісових ресурсів, захисних функцій та корисних властивостей лісів. Високі виробничі показники пов’язані з науково обґрунтованими підходами до лісогосподарської і лісокультурної справи. Найбільша увага приділяється питанням підвищення продуктивності, товарності насаджень, поліпшення їхніх екологічних функцій і невиснажливого використання лісових ресурсів, формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Розроблено теоретичні основи й методи створення та вирощування високопродуктивних штучних дубових насаджень з участю інтродукованих і аборигенних лісових порід. 
Протягом останніх 25 років ДП «Бершадський лісгосп» разом із іншими державними лісогосподарськими підприємствами Вінницької області впроваджують у виробництво власні, нові технології створення та вирощування лісових культур. До їхнього складу вводяться горіх чорний, черешня звичайна, груша звичайна, берека лікувальна та інші. Лісівники заклали надійну базу для отримання високоякісної деревини: у віці стиглості досягти запасу не 290 м,3 як на даний час, а близько 500-600 м3 на 1 гектарі через століття! В умовах глобального потепління, масового всихання лісів вінницькі лісівники успішно створюють та формують лісонасадження за участю більш посухостійких деревних порід, щоб область в наступні 50-100 років не втратила ліси.
Вінниччина є полігоном в умовах Поділля передового досвіду з підвищення продуктивності лісів та збагачення їхнього породного складу. Результати успішної, ефективної роботи ДП «Бершадський лісгосп» відзначили учасники виїзної колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, що проходила на базі держпідприємства на початку серпня.
Створення лісів у всі часи було справою нелегкою, благородною, вкрай необхідною для держави. Професія лісівника завжди була серед найпочесніших професій. Лісівники налаштовані до співпраці, готові відкрити всім бажаючим таємниці Подільського лісу. Для цього створений еколого-просвітницький центр на базі Сумівської ЗОШ та еколого-просвітницький пункт  «Устянська дача» на території Бершадського лісництва. Для цього 15 вересня 2018 р. проводиться у м. Вінниця перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс». 
Так, у нас з вами попереду чимало важливої роботи по створенню лісів. У питаннях заліснення Бершадщини ми маємо розуміння й підтримку голови райдержадміністрації, голови районної ради, сільських голів, депутатів рад усіх рівнів, жителів району.
Бажаємо всім миру та єдності, довголіття, міцного здоров’я, благополуччя. Нехай Всевишній оберігає ваші сім’ї! А щедра доля нехай посилає вам, вашим родинам радість, удачу, добро, нові досягнення і перемоги.
Щиро дякуємо лісівникам різних поколінь, бершадцям за плідну співпрацю у благородній справі створення та формування лісів майбутнього.