Побічне користування у наших держлісгоспах: в Крижопільському лісгоспі збирають врожай малини Джоан Джи

person access_time09.08.2018 10:45 categoryЗагальні новини
Держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства велику увагу приділяють веденню побічного господарства: активно займаються бджільництвом, рибальством, заготівлею лікарських трав, вирощуванням сільськогосподарської продукції. Зокрема, лісівники ДП «Криж пільський лісгосп» створили плантацію малини високоякісного сорту «Джоан Джи» - таку смакоту вирощують на трьох гектарах у Заболотненському лісництві.
Вже за два дні лісівники ДП «Крижопільський лісгосп» розпочинають збір врожаю малини сорту «Джоан Джи» - в цьому році очікують зібрати до 60 тон цінної ягоди! Потенційна врожайність ягоди цього сорту – 20 тон з 1 га площі. Даний сорт малини, до того ж, відрізняється високими смаковими якостями та великими темно-червоними ягодами.
-    Наш вибір впав саме на «Джоан Джи», тому що цей сорт малини є чи не найпопулярніший та найулюбленіший серед садоводів та господарників. З окремих гілок малини першого року посадки вже можна зібрати до 80 ягід! – розповідає головний лісничий ДП «Крижопільський лісгосп» Володимир Ковпак. – А враховуючи легкість, з якою ягода знімається із плодоніжки, її посухостійкість та відсутність проблем у транспортуванні (ягоди фактично не пошкоджуються і гарно зберігаються), то саме цей сорт малини є чудовим варіантом для вирощування на нашій плантацій.
До речі, плантацію малини крижопільські лісівники під керівництвом досвідченого господарника директора підприємства Володимира Цимбалюка створили у Заболотненському лісництві ще наприкінці 2015 року. Тоді посадили малину «Джоан Джи» на 2 га землі, а після збору першого врожаю влітку 2016 р. створили ще 1 га плантації. Для зрошування малини використовують систему крапельного поливу. Яким буде цьогорічний врожай цінної ягоди – дізнаємося вже найближчим часом, коли лісівники закінчать збір малини.
Довідково: ДП «Крижопільський лісгосп» готове реалізовувати оптовим та роздрібним покупцям малину сорту «Джоан Джи». За додатковою інформацією звертайтесь за тел: (4340) 2-16-87