Перемоги бершадських юних лісівників на обласному зльоті учнівських лісівників

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time20.11.2018 08:38 categoryЗагальні новини
Зразкову співпрацю бершадських лісівників та юних лісівників-школярів представили учнівські лісівництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ та «Зелений світ» Флоринської ЗОШ на обласному етапі ХІІІ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, що пройшов нещодавно на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів. У підсумку за кращі виставку та презентацію учнівського лісництва юні сумівчани зайняли перше місце, а флоринські юні лісівники – почесне друге. Вихованці учнівських лісництв Анна Бездітна (учениця 9 класу Сумівської ЗОШ) та Інна Рудь (учениця 10 класу Флоринської ЗОШ) зайняли перші місця у своїх вікових категоріях за захист науково-дослідницьких робіт, у яких досліджували специфіку вирощування сіянців дуба звичайного у базовому лісорозаднику (Анна Бездітна) та у закритому грунті (Інна Рудь).
ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, гол. лісничий В.А. Сташенко) приділяють велику увагу вихованню підростаючої лісівничої зміни та еколого-просвітницькій роботі серед молоді. Школярі допомагають лісівникам у проведенні лісокультурних та лісозахисних акцій, займаються науковою роботою цього ж спрямування, вчаться доглядати за лісом та цінувати його багатства. Лісівники, у свою чергу, допомагають забезпечити ініціативних школярів. Всіляко сприяють їхній участі в різних конкурсах та змаганнях, дають поради та настанови в теоретичних та практичних питаннях.
Учнівські лісництва «Юні друзі лісу» та «Зелений світ» відчувають цю підтримку і тішать своїх наставників-лісівників, педагогів та батьків високими здобутками на тематичних змаганнях обласного та Всеукраїнського рівнів.
Учнівське лісництво «Юні друзі лісу» (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко, лісничий А.О. Гуз), що діє на базі Сумівської школи ще з 1973 року, має чималий перелік практичних напрацювань та науково-дослідних робіт. Наприкінці вересня цього року школярі достойно представили Вінницьку область на ХІІ Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв та привезли грамоту за зайняте перше місце у захисті науково-дослідницьких робіт у номінації «Лісовідновлення та лісорозведення». У нинішньому обласному змаганні продемонстрували яскраву змістовну виставку та презентації своєї роботи і вагомих досягнень.
Активну позицію, напрацювання, ініціативність у вивченні лісівничої справи та прагнення рятувати планету показали у своїх виставці та презентації вихованці учнівського лісництва «Зелений світ» (директор школи В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук, лісничий С.Я. Горбенко), що діє на базі Флоринської школи з 2007 року.
Школярі цікавляться та переймаються проблемами лісу, проводять чимало власних природоохоронних акцій та пізнавальних квестів. Під час виступу з презентацією юні лісівники обох учнівських лісництв використовували уривки відеороликів про спільні заходи з лісівниками-професіоналами (весняна лісокультурна кампанія, робота в лісорозсадку, екскурсії в еколого-просвітницькому пункті «Устянська дача»). Діти з радістю розповіли про учнівсько-лісівничу співпрацю. Практичні заняття та спілкування школярів зі спеціалістами лісової галузі стають у пригоді і під час написання та захисту науково-дослідницьких робіт. Це секрет успіху бершадських юних лісівників, які завжди мають гарні результати.
Бершадські лісівники задоволені плодами співпраці з учнівськими лісництвами «Юні друзі лісу» та «Зелений світ». Чимало хто із колишніх вихованців нині працюють у Бершадському лісгоспі чи інших природоохоронних закладах та установах України. Лісівники переконані: виховна робота зі школярами та молоддю сприяє розвитку екологічної свідомості підростаючого покоління, професійному самовизначенню юної особистості та підготовці лісівничої кадрової зміни.