ОСІННІ РОБОТИ У БЕРШАДСЬКОМУ ДЕРЖЛІСГОСПІ

personАвтор:  Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп»
access_time07.10.2019 08:23 categoryЗагальні новини
Осінь – особлива пора для працівників лісового господарства: напружена й працелюбна. Адже ліс, як мала дитина, завжди потребує до себе уваги і догляду. Щоб залишити після себе високопродуктивні ліси для майбутніх поколінь, лісівники виконують комплекс лісогосподарських робіт. Нині у Бершадському держлісгоспі активно здійснюється збір і підготовка лісового насіння, висівання його на розсаднику, підготовка ґрунту під посадку лісу у 2020 році.
Вже завершується проведення доглядів за лісовими культурами. У 2019 році план по доглядах при лісовідновленні виконано на 103% (на площі 1360 га), при лісорозведенні – на 102% (188 га).
Бершадські лісівники велику увагу приділяють збору лісового насіння, адже високоякісне насіння є одним із головних факторів у створенні високопродуктивних біологічно стійких лісів майбутнього. Насіння ретельно відбирають, сортують, перевіряють на якість. Для потреб лісонасіннєвого виробництва у Бершадському лісництві обладнане постійне насіннєсховище. Діє також спеціальне бетонне сховище для зберігання жолудя у зимовий період. Для підвищення посівних властивостей насіння підприємство закупило спеціальне обладнання для обробки. Це установка для флотації жолудя, в якій за допомогою води з партії відбирають порожні та ушкоджені шкідниками жолуді. Усі вони спливають на поверхню, а здорові жолуді тонуть. Інша установка для термотерапії дозволяє очистити жолудь від хвороботворних грибів і шкідників. Завдяки цьому одержують чисте та здорове насіння з високою схожістю.
ДП «Бершадський лісгосп» заготовляє лісове насіння самостійно. Основною лісоутворюючою породою, яка зростає у лісових масивах підприємства, є дуб звичайний. Тож головна увага традиційно приділяється заготівлі жолудя та вирощуванню сіянців дуба. Нині вже зібрано 1300 кг жолудя дуба звичайного. Також активно заготовляється насіння супутніх порід, з них: 3600 кг насіння горіха чорного, груші звичайної – 7,5 кг, ліщини звичайної – 13 кг.
Важливою складовою комплексу лісокультурних робіт є підготовка ґрунту. Це не лише важливий фактор для успішного приживлення сіянців, а й дуже трудомістка робота. Щоб підготувати площі належним чином, потрібно повністю вивезти заготовлену деревину, прибрати порубкові рештки, понизити пні, а вже потім провести обробіток ґрунту. Бершадські лісівники вже підготовили ґрунт під посадку лісу у Держлісфонді на площі 56 га, що становить 127% від плану.
Також зараз проводиться осіння інвентаризація лісових культур віком від 1 до 3 років, атестація лісових культур віком 4-5 років, інвентаризація сіянців та укорінених живців у розсадниках, теплиця та парниках, оцінюється стан лісових культур, рівень їх приживлюваності. 
Створення лісу – це безперервна кропітка праця лісівників. Тож у будь-яку пору року для них завжди знаходиться робота.