Осінні лісокультурні заходи успішно виконують в Іллінецькому лісгоспі

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time15.11.2019 15:32 categoryЗагальні новини
Осінь – час, коли природа готується до зимового відпочинку. Проте у лісівників не поменшало робити у зв’язку із завершенням вегетаційної частини року. На високому професійному рівні виконують комплекс осінніх лісокультурних заходів і лісівники ДП «Іллінецький лісгосп».
Уже завершився процес заготовлі насіння лісоутворюючих порід, його перевіряють на якість і висівають у лісових розсадниках. Заготовлено більше 11 тонн лісового насіння, в т.ч. жолудя дуба звичайного – 6,3 тонн, горіха чорного 3,3 тонни.
Завершились агротехнічні догляди за лісовими культурами, їх у цьому році іллінецькі лісівники виконали на 1428 га на землях держлісфонду і на 185 га у нових лісах. Левова частка належить використанню механізованого догляду за лісовими культурами (1219 га).
На даний момент здійснено підготовку грунту до весняної посадки лісу у 2020 році на площі 52 га.
Упродовж 2019 року в розсадниках лісгоспу вирощено садивного матеріалу у кількості 1,035 млн. шт., з них дуба звичайного – 537,3 тис. шт., горіха чорного – 50 тис. шт. Успішно вирощують садивний матеріал із закритою кореневою системою другий рік поспіль у Іллінецькому лісництві. Там минулого року встановили нову сучасну теплицю площею 450 м кв., обладнану системою автоматичного поливу, для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Цього року в ній виростили 21,8 тис. шт. сіянців із ЗКС (в осному це - дуб звичайний, 1,8 тис. шт. - дугласія Мензіса).
Зараз ці сіянці дуба, вирощені із ЗКС, мають висоту 20-30 см, а у відкритий грунт вони будуть висаджені наступної весни. Садивний матеріал із ЗКС, як уже переконалися лісівники Вінницького ОУЛМГ, відзначаються майже 100-відсотковою приживлюваністю і відмінною енергією росту.
Тож яка б не була пора року, і яка б не була погода за вікном – для турботливого господаря-лісівника завжди є важлива робота.