НЕХАЙ 2018 РІК БУДЕ УСПІШНИМ ДЛЯ КОЖНОГО З ВАС

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time29.12.2017 19:11 categoryЗагальні новини
Наближається до завершення 2017 рік. Для лісівників Бершадського держлісгоспу, для кожного жителя району він був по-своєму особливим, насичений подіями та здобутками. У переддень Нового року ми підсумовуємо свої напрацювання та досягнення, складаємо плани на майбутнє.
У 2017 році лісівники ДП «Бершадський лісгосп» успішно виконали усі поставлені завдання. Головне із них – вирощення висопродуктивних лісів. На землях держлісфонду було відновлено 84 га лісу та створено 30 га захисних насаджень. На 2018 рік заплановано посадити 70 га, з них – 3 га нових лісів. Всього проведено доглядів за лісовими культурами на площі 1697 га, з них ручних – 727 га. Підготовлено грунт під посадку лісу на 2018 рік на площі 53 га. Заготовлено 8802 кг лісового насіння.
У нинішньому році ДП «Бершадський лісгосп» завершило процес сертифікації згідно із вимогами Лісової опікунської ради (FSC), який тривав близько двох років. Комісією було визнано ведення лісового господарства на підприємстві ефективним, прозорим, таким, що відповідає європейським нормам.
Для створення нових державних лісів та догляду за ними колектив заробляє відповідні кошти. За 11 місяців 2017 р. обсяг загальної  реалізації склав 53,61 млн. грн. проти 41 млн. грн. за відповідний період минулого року. На одного штатного працівника реалізовано продукції на суму 415 581 грн. (проти 347 458 грн. за відповідний період минулого року). На ведення лісового господарства спрямовано за 11  місяців 2017 р. 25,5 млн. грн. власних коштів. Жодної копійки від держави на утримання державної лісової охорони, ведення лісового господарства підприємство не отримало. При цьому, добре спрацювавши, отримано 5,8 млн. грн. прибутку, який було використано на розвиток підприємства. Також у 2017 році спрямовано 291 тис. грн. на допомогу держлісгоспам південно-східних областей України.
Успішність підприємства дає можливість наповнювати державну казну, підприємство є бюджетоутворюючим у районі. За 11 місяців цього року від ДП «Бершадський лісгосп» до Зведеного бюджету надійшло 24,298 млн. грн., тобто в середньому на одного працюючого до бюджетів сплачувалось 17,12 тис. грн. в місяць. До місцевих бюджетів перераховано 4,36 млн. грн., у тому числі 1,39 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. 
Крім того, за 11 місяців цього року лісівники сплатили 4,318 млн. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду, тобто кожен із 129 працівників підприємства сплачує близько 3000 грн. на місяць.
Ми всі живемо з думкою про мир, про закінчення війни на сході нашої держави. А перемога кується і на передовій, і на кожному робочому місці. Будемо мати сучасну економіку, економічно могутню Україну – будемо мати мир! У 2017 році на зміцнення обороноздатності держави Бершадським держлісгоспом перераховано 308 тис. грн. військового збору.
Підприємство дбає, щоб теплими були лікарні та школи. Всі заклади соціальної сфери забезпечені дровами. Першочергово забезпечуються дровами пільгові категорії населення.
Велика увага приділяється покращенню умов роботи працівників підприємства, що сприяє підвищенню ефективності праці. Так у 2017 році було побудовано дві артезіанські свердловини в Бершадському та Ободівському лісництвах, що використовуються для поливу посадкового матеріалу на лісорозсадниках та для побутових потреб лісництва, введено в експлуатацію лісову дорогу в Ободівському лісництві, придбано трактор МТЗ-82, вантажний фургон «Renault Dokker» та спеціалізований позашляховик «Renault Duster» для патрулювання та охорони лісу, відремонтовано побутовий вагончик на Бершадській лісозаготівельній дільниці і побутове приміщення на Ободівській майстерській дільниці з заміною вікон на енергозберігаючі.
Співпраця із відділом освіти, педагогами, учнями та їхніми батьками – дає свій позитивний відгук. Діти охоче беруть участь у проведенні різноманітних заходів, таких як Всеукраїнська лісокультурна акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках», операція «Годівничка», «Збережіть ялинку». Восени цього року в еколого-просвітницькому центрі, що діє на базі Сумівської ЗОШ, члени районної організації учнівського самоврядування «Лідер» вивчали глобальну проблему всихання лісів. Учнівські лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської школи та «Зелений світ» Флоринської ЗОШ брали участь у обласному зльоті учнівських лісництв, де презентували свої чималі напрацювання. Їхню успішність оцінили на обласному рівні: вихованці Сумівського учнівського лісництва представлятимуть Вінниччину на всеукраїнському етапі змагань, вихованці Флоринського учнівського лісництва «Зелений світ» посіли почесне третє місце.
Сердечно дякуємо органам державної виконавчої влади, місцевого самоврядування за підтримку всіх починань лісівників, всім жителям Бершадщини – за плідну співпрацю на благо України, його величності Лісу. Нашу сьогоднішню спільну роботу по створенню лісів у майбутньому гідно оцінять внуки й правнуки.
Кожному працівнику нашого держпідприємства щиро дякую за високу самоорганізацію, дисципліну, чітку і злагоджену роботу. 
Низький уклін шановним ветеранам лісового господарства за те, що примножили лісові багатства району.
Бажаю колегам-лісівникам, жителям області, юним лісівникам і педагогам-наставникам мирного неба над рідною Україною, міцного здоров’я, довголіття, спокою, стабільності в державі. Хай новий день наповнює добром і радістю ваші домівки, щоб достаток і благополуччя панують у ваших родинах, впевненості в завтрашньому дні. Зичу, щоб свята дарували вам тепло ялинкових вогнів і людських душ. Нехай 2018 рік буде успішним для кожного з вас.
З повагою Микола КРАСНЄЄВ, директор ДП «Бершадський лісгосп».