Негода додала клопоту лісівникам Бершадського лісгоспу

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time12.05.2020 19:21 categoryЗагальні новини
Якісний посадковий матеріал – запорука того, що створені лісові насадження матимуть хорошу приживлюваність та приріст. Тому лісівники Вінниччини багато уваги надають лісорозсадницькій справі.
Важливу роль у цій ланці відіграють погодні умови, а вони останнім часом приносять чимало сюрпризів. Відсутність снігу взимку призвела до недостатньої кількості вологи у ґрунті. Квітень також був малодощовий. Початок травня ж запам’ятався рясними опадами, грозами та  навіть градом у деяких районах Вінниччни. Іноді така стихія завдає шкоди лісовим культурам та чималого клопоту лісівникам. Нещодавно сильний дощ із градом пройшов над базовим лісорозсадником ДП «Бершадський лісгосп». Внаслідок руйнівної сили стихії частину розсадника замулило. Потоками води також оголило кореневу систему сходів. Градом пошкоджено сходи сіянців дуба та горіха чорного.
Така надмірна кількість опадів додала роботи лісівникам. Нині у ДП «Бершадський лісгосп» активно підгортають сходи, щоб прикрити кореневу систему, та рихлять ґрунт. Лісівники роблять усе, щоб зберегти сіянці, які наступного року мають використовуватися для створення лісових культур. 
Варто зазначити, що площа базового лісорозсадника, розміщеного у Бершадському лісництві, становить 29,5 га. На цьому лісорозсаднику бершадські  лісівники вирощують посадковий матеріал для потреб підприємства та для реалізації. 
Не зважаючи навіть на неприємні сюрпризи, які підкидає природа, лісівники не втрачають оптимізму і щодня відповідально працюють, вкладають сили, наполегливість, багаторічний досвід, щоб у наших нащадків був ліс!