«Нагодуй птахів взимку»: юні лісівники Вінниччини виготовили та розвішали годівнички для пернатих

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time08.12.2020 16:31 categoryЗагальні новини
В рамках загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку», ініційованої Державним агентством лісових ресурсів України, 8 грудня проводиться організоване розвішування годівничок на територіях держлісгоспів, дитсадків, шкіл, в парках, скверах. До виготовлення і розвішування годівничок лісівники Вінниччини активно залучили членів учнівських лісництв, шкільні дитячі колективи.
Щороку завзято допомагають братам нашим меншим пережити зимову пору вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко), що діє на базі Сумівського лісництва ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, головний лісничий В.А. Сташенко, лісничий Сумівського лісництва В.А. Гуз). Ось і цьогоріч учні, вчителі, батьки долучилися до загальнодержавної акції «Нагодуй птахів узимку» та виготовили й розвішали годівнички для пернатих.
Учителі Шевчук Л.В., Грицик Н.М., Демчук Є.А., Сторожук Н.С., Бабій І.В. провели цікаві пізнавальні бесіди про роль птахів для лісу, організували перегляд відеофільмів «Птахи – наші друзі». Школярі відгадували загадки, слухали легенди про пернатих мешканців лісу, малювали птахів, взяли участь у навчальному проекті «Пташина їдальня». А потім силами дітей, вчителів, працівників школи облаштували «Пташину їдальню» на території навчального закладу. Найкращі годівниці розмістили на ній та насипали корму для птахів. 
З гарним настроєм здійснили мандрівку до садиби Сумівського лісництва наймолодші школярики разом зі своїми наставниками Бабій І.В. та Грицик Н.М. Там їх радо зустріли лісничий Гуз В.А., помічник лісничого Шевченко В.М., запросили до теплої та затишної господи, провели цікаву бесіду про птахів. А потім всі дружно розвішали годівниці на деревах у дендропарку Сумівського лісництва та пригостили птахів кормом із зерняток.
Багато позитивних емоцій викликало розвішування годівниць на території Макарового джерела, де росте велика кількість дерев, кущів, б’є з-під землі цілюща вода і живе безліч різних пташок, які потребують захисту від холодної і голодної зими. Ця місцина є справжньою перлиною села. Саме тут у жовтні під час акції з осіннього висаджування дерев «Озеленення України» жителі Сумівки  висаджували кущі. І ось тепер сумівчани  знову навідалися до Макарового джерела, щоб допомогти птахам пережити зиму. Приємно, радісно з того, що ніхто не стояв осторонь, не залишився байдужим до долі пташиного царства. Найактивнішими учасниками акції виявилися наймолодші школярики 1-4, 5 класів, їхні батьки, дідусі.
- Ми всі: діти, батьки, вчителі, працівники школи та Сумівського лісництва зробили гарну справу – допомогли птахам вижити у холодну пору, - зауважує директор Сумівської школи Гуз Галина Миколаївна. - Щиро вдячні всім, хто не байдужий до долі української природи, світу птахів, а значить і до долі України, бо робимо одну справу – бережемо світ, в якому живемо для майбутніх поколінь.