На службі лісу – за кермом залізного коня

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time04.11.2022 16:27 categoryЗагальні новини
Більшість подільських дібров – рукотворні. Без втручання людини ми не мали б таких досягнень, якими на сьогодні по праву пишаються лісівники Вінниччини. У сучасному комплексі лісокультурних робіт, де кожна ланка – надважлива, активно задіяна техніка. Добрячий шмат роботи мають трактористи, які трудяться у лісгоспах. Підготовка ґрунту перед посадкою лісу, догляди за лісовими культурами, механізоване висівання жолудя у лісорозсаднику – далеко не весь перелік заходів. Ця робота вимагає значних фізичних зусиль, часових затрат та мусить бути здійснена максимально якісно та вчасно.
Вже 10 років працює трактористом-машиністом лісогосподарського виробництва Бершадського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп» Онуфрієць Олександр Федорович. Досвідчений, сумлінний, відповідальний, справжній професіонал своєї справи, приклад для колег – так відгукуються про нього у колективі. Спілкуючись з ним, мимоволі відзначаєш його відкритий погляд, добру усмішку, оптимізм та  любов до життя.
Часто скромна праця трактористів залишається у тіні,  проте їхній внесок  у вирощування майбутнього лісу – чималий. Так, левова частка доглядів за лісовими культурами належить використанню механізованого догляду. Якщо їх провести неякісно – зведеться нанівець багаторічна праця лісівників. У лісі трактористу доводиться бути віртуозом, щоб не пошкодити культури та якісно та вчасно їх доглянути.  Крім цього, потрібно слідкувати, щоб техніка завжди була справна, щоб не підвела. Тож такий спеціаліст має володіти знаннями та навиками багатьох професій: водія, власне, тракториста, механіка, мати необхідні вміння застосування  основних правил лісотехніки.
Для проведення механізованих доглядів та освітлення на підприємстві використовують подрібнювач «Kansas-170», який агрегатується з трактором МТЗ-82. Спочатку подрібнювач був придбаний у Бершадське лісництво, де саме Олександр Онуфрієць першим освоїв нове обладнання. Згодом, коли у інші лісництва закупили таку техніку,  ділився досвідом роботи з подрібнювачем зі своїми колегами. За допомогою подрібнювача можна проводити догляди у насадженнях до 10 років. Таке обладнання досить швидко та якісно  дозволяє звільнити міжряддя у лісових культурах від небажаної деревної, чагарникової рослинності та бур’янів. Подрібнювач дає можливість при  доглядах за молодими насадженнями відійти від трудомісткої ручної праці, допомагає полегшити та пришвидшити догляди, провести їх ефективніше. 
- Догляди за лісовими культурами – найулюбленіший етап роботи для мене, -  зазначає Олександр Федорович. До речі, він має одні з найбільших обсягів механізованих доглядів на підприємстві. – Приємно бачити результат своєї праці, як на очах  міцніють дубочки, дають гарний приріст. 
Ще одним важливим етапом лісокультурного циклу, який лягає на плечі трактористів, є підготовка ґрунту під майбутні насадження. Необхідно виконати цю роботу якісно, адже це одна з умов гарної приживлюваності та хорошого приросту сіянців.
Зважаючи на специфіку лісового господарства, робочий день тут часто ненормований. З розумінням до цього ставиться Олександр Федорович, адже усвідомлює, що від його роботи залежать подальші результати праці лісівників. І хоч праця ця нелегка, проте приносить задоволення та відчуття власної причетності до великої справи – створення лісу. 
О. Онуфрієць постійно удосконалює свої вміння та знання. Нещодавно почав освоювати трактор із гідроманіпулятором. Щоб досягати результатів, на його думку, потрібно не боятися роботи і сумлінно її виконувати. Лише старанною працею та наполегливістю можна вдосконалити свій професійний рівень та здобути необхідний досвід. І, звичайно, потрібно любити справу, якою займаєшся. Якщо вона не до душі – результатів не варто і сподіватися.
Живе О. Онуфрієць у рідному селі Велика Киріївка Гайсинського району. Тут він народився, закінчив школу, працював у колгоспі, одружився. З дружиною Наталією Михайлівною, яка теж працює у Бершадському лісництві, виховали двох дітей – доньку Марію та сина Андрія.  Живуть у злагоді, сумлінно трудяться та вчать дітей любові до праці та до лісу.
Отже, щоб виростити подільські діброви для нащадків, щоденно трудиться велика команда професіоналів лісівничої справи, де кожний  на своєму місці сумлінно служить лісу. Адже ліс не любить випадкових людей, залишаючи лише тих, хто не боїться випробувань та труднощів, хто здатний дбати не лише про сьогодення, а й працювати на роки вперед.