Літні турботи гайсинських лісівників

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time02.07.2019 23:06 categoryЗагальні новини
Кожен період року має свої особливості у циклі лісокультурних робіт. Наразі – активна пора проведення доглядів за молодими культурами.
Лісівники Гайсинського лісгоспу приділяють молодим насадженням пильну увагу, вкладають багато сил та часу у догляди за молодняком. Адже це запорука того, щоб у майбутньому отримати високоякісні ліси.
Догляди за лісовими культурами (ручні та механізовані) - це агротехнічні заходи, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових порід. Особливо важливо правильно та вчасно проводити догляди у перші 5 років росту молодого лісу.
За перше півріччя поточного року гайсинськими лісівниками було проведено доглядів за лісовими культурами на землях ДЛФ на площі 1027 га (у тому числі механізованих - 658 га, ручних – 369 га), в захисних насадженнях - 51 га, (40 га - механізованих, 11 га - ручних).
Механізований догляд традиційно проводиться з допомогою тракторів МТЗ, ЮМЗ та культиваторів КЛБ-1,8, КЛБ-1,7.
Найкраще на сьогоднішній день у питаннях догляду за лісовими культурами спрацювали лісівники Ладижинського лісництва (лісничий Семененко Р.П.), Басаличівського лісництва (лісничий Швець А.В.), Гайсинського лісництва (лісничий Латюк П.О.).
І хоч літо у самому розпалі, та вже починається заготівля лісового насіння. Поки що збирають насіння кісточкових (черешня, вишня-антипка), а незабаром розпочнуть збір насіння липи.