Лісонасіннєва справа у ДП «Гайсинський лісгосп» – на відмінному рівні!

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time04.09.2018 14:20 categoryЗагальні новини
Професійні лісівники знають, яке це важливе завдання – отримати і зібрати потрібну кількість якісного насіння лісоутворюючих культур для отримання якісного посадкового матеріалу. У ДП «Гайсинський лісгосп» для забезпечення високоякісним насінням з цінними спадковими властивостями у достатньому обсязі діють постійні лісонасіннєві ділянки та родинні плантації.
Постійні лісонасіннєві ділянки призначені для збору насіння та лісонасіннєвої сировини. Усього на території лісгоспу є п’ять постійних лісонасіннєвих ділянок дуба звичайного площею 68,5 га і три ділянки дуба червоного площею 5,3 га. Вони розташовані у Ситківцівецькому, Гайсинському, Басаличівському та Соболівському лісництвах. Як відомо, вік плодоношення дуба настає після 40 років. Щоб сьогоднішні лісівники мали можливість заготовляти якісне насіння дуба звичайного і вирощувати посадковий матеріал, ці ділянки було закладено ще у 1970 році. І звісно, як і інші лісові насадження, ПЛНД потребують догляду людини – проведення комплексу лісогосподарських заходів.
Створенню високопродуктивних насаджень, підвищенню продуктивності й покращенню якості лісів сприяє селекція та генетика. Ці наукові напрями керуються принципами відбору й примноження кращого з існуючого, враховуючи умови, місце зростання, типи ґрунту, рівень вологості, генетичну схильність рослин до доброго росту й розвитку. Для створення родинних та клонових плантацій Вінницька лісова науково-дослідна станція надає спеціальний садивний матеріал. Так, на виконання «Галузевої програми розвитку лісонасіннєвої справи на 2010-2015 рр.», затвердженої наказом Держкомлісгоспу від 26.02.2010 р., у 2013 році в Басаличівському лісництві створено 5 га родинної плантації дуба звичайного. Родинна плантація забезпечить у майбутньому потребу підприємства у високоякісному насінні дуба звичайного й садивному матеріалі з покращеними спадковими властивостями.
Гайсинські лісівники на ПЛНД та інших об’єктах, придатних для збору насіння, проводять прогнозування та облік очікуваного врожаю деревних порід. Адже цей метод дозволяє визначити можливості задоволення власних потреб і виконання плану заготівлі насіння, а також створення запасу на наступні роки. Станом на 25 серпня у ДП «Гайсинський лісгосп» встановлено наступний господарсько-можливий збір насіння: сосна звичайна – 35 кг, дуб звичайний – 7500 кг, ялина європейська 20 кг, дуб північний - 800 кг.