Лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ» зібрали урожай: насіння дуба і горіха чорного

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time15.10.2019 12:16 categoryЗагальні новини
Від насіння залежить, яким буде посадковий матеріал та майбутні лісові культури. Заготівля якісного лісового насіння та забезпечення держпідприємств лісового господарства достатньою кількістю посадкового матеріалу - це важливі етапи у лісокультурному виробництві. Тому держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства з великою відповідальністю займаються цією справою. Зазвичай насіння заготовляють впродовж усього року, залежно від породи. А осінь – час для збору урожаю насіння дуба та горіха.
Лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Дан М.М., головний лісничий Кілимник Г.П.), користуючись гарною погодою золотої подільської осені, уже заготовили насіння горіха чорного на сто відсотків до запланованої норми збору (2 тонни). А насіння головної лісоутворюючої породи лісів Вінниччини – жолудь дуба звичайного – заготовили 4,3 тонни із запланованих 4,8 тонн. Дружно та згуртовано збирали вчасно насіння працівники усіх шести лісництв підприємства.
Наразі насіння готують до зберігання і висівання у відкритий ґрунт у лісовому розсаднику Кирнасівського лісництва (лісничий Богдан Дубовий). До речі, лісокультурниці разом із майстром розсадника Мироненком Є.А. частину насіння уже висіяли. Тож чекаємо сприятливих умов і щедрих злив для того, щоб дружні сходи сіянців дуба та горіха порадували лісівників, а в майбутньому дали гарну приживлюваність та хороший приріст лісових культур!