Лісівники Вінниччини знають: щоб виростити здоровий ліс, треба його добре доглядати!

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time20.06.2022 14:01 categoryЗагальні новини
Основне завдання лісівників – створити високопродуктивні ліси для нащадків. Після завершення весняного садіння лісу найбільш важливим є провести якісні догляди за лісовими культурами. Надзвичайно відповідально до цього питання ставляться у ДП «Гайсинський лісгосп» (директор М.М. Лащенко, головний лісничий С.І. Руденко).
Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід, сприяння інтенсивнішому росту лісових культур. Також знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Особливо дбайливого догляду вимагає майбутній ліс у перші роки. Так, у перший рік проводять 3 механізовані та 2-3 ручних догляди за лісовими культурами. У наступні роки їхня кількість поступово зменшується. Вимагають лісові культури ручних та механізованих доглядів до 4-5 років. 
Догляд за молодим лісом дуже трудомісткий, вимагає значних затрат людської кваліфікованої праці і коштів на його проведення. Левова частка у проведенні доглядів за лісовими культурами належить механізованому способові. На сьогодні ним у Гайсинському держлісгоспі доглянуто 793 га молодих насаджень. Цей спосіб значно спрощує лісівничу працю, зменшуючи фізичне навантаження. 
Та все ж таки, крім механізованих, не обійтися і без ручних доглядів. Сьогодні триває активна ручна робота над просапуванням міжрядь, розпушуванням грунту, знищенням шкідливих для росту сіянців бур’янів. Не зважаючи на спеку, на затверділий грунт, лісокультурниці працюють щодня, адже лісові культури, мов немовлята, потребують якісного догляду саме зараз, в період активного росту.
Загалом у ДП «Гайсинський лісгосп» проведено механізованих та ручних доглядів на площі 1209 га із запланованих на перше півріччя 2022 року 1308 га. Це становить 92% від плану. Найкраще у питаннях догляду за лісовими культурами спрацювали лісівники  Ободівського лісництва (лісничий С.А. Білаш), що вже виконали 114% плану (116,8 га). Наближаються до завершення заплановані на півріччя догляди і у Басаличівському (лісничий А.В. Швець) та Ладижинському (лісничий Р.П. Семененко) лісництвах, де виконали план на 98% - на площі 119 га та 104 га відповідно. Високих результатів досягли й у Цибулівському (лісничий М.Г. Чудік) та  Соболівському (лісничий  Л.Л. Бурлачук) лісництвах, де провели догляди на 96% від запланованих - 151,6 га та  70 га відповідно. 
Наразі усі лісництва Гайсинського держлісгоспу сумлінно працюють, щоб вчасно та якісно провести догляди за лісовими культурами. Адже твердо знають: щоб виростити здоровий ліс для майбутніх поколінь, треба його добре доглядати!