Лісівники Вінниччини закликають: не жартуйте в лісі з вогнем!

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time07.06.2022 21:30 categoryЗагальні новини
 
Вінницькі лісівники проводять спільні навчання з рятувальниками
Бути підготовленим - значить бути захищеним! Саме тому у постійній практиці роботи державної лісової хорони Вінниччини - традиційні спільні з Державною службою надзвичайних ситуацій (ДСНС) навчання з ліквідації пожежі в лісі.
Сьогодні подібний захід пройшов на базі Вороновицького лісництва ДП «Вінницький лісгосп» (директор Попельнюк В.В., головний лісничий Ільченко Є.В., лісничий Мельничук В.В.).
У навчаннях взяли участь начальник відділу лісового господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Мельник І.В., інженер з охорони і захисту лісу ДП «Вінницький лісгосп» Лавренюк В.І., працівники Тиврівського, Шендерівського лісництв (лісничі Снітка О.Ф., Серга В.М.)., ВОКСЛП «Віноблагроліс», начальник оперативно-координаційного центру (ОКЦ) ГУ ДСНС України у Вінницькій області, полковник служби цивільного захисту Руслан Новак, начальник чергової зміни ОКЦ ГУ ДСНС України у Вінницькій області, підполковник Андрій Цебрик, керівник групи розмінування аварійно-рятувального загону спецпризначення Дмитро Рачик,17 ДПРЧ смт Вороновиця.
Ці тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі мають на меті перевiрити оперативну готовність особового складу і пожежно-рятувальної техніки служби з надзвичайних ситуацій та працівників лісового господарства до дій у випадку виникнення пожеж у природних екосистемах.
Традиційно навчання має тактичний задум: ніби-то через необережне поводження з вогнем у лісі виникло загорання. До місця пожежі прибуває державна лісова охорона з ранцевими оприскувачами, хлопавками та розпочинає гасити вогонь.
Тракторною технікою проведено розорювання захисної мінсмуги, яка перешкоджає поширенню низової пожежі. Для гасіння вогню задіяно пожежні модулі лісництв. Поки що локалізувати пожежу не вдається. Вогонь поширюється лісовою підстилкою. Повідомляють службу «101» про загоряння.
Через кілька хвилин до місця виклику прибувають рятувальники державної пожежно-рятувальної частини №17 смт Вороновиця. Вогнеборці в складі начальника частини Деркача М.П., начальника караула Ільченка О.І., командира відділення Гордієнка О.І., пожежника Голоскевича Р.Л., водія Білкуна В.В. проводять оперативне розгортання та подають ствол на гасіння пожежі. Завдяки спільним зусиллям пожежу ліквідовано.
Цього року, крім звичного порядку тактичних навчань, у програму заходу включили навчання стосовно поводження з вибухонебезпечними предметами. Про види вибухонебезпечних предметів, мін, снарядів, які застосовують російські загарбники, присутніх проінформував майор служби цивільного захисту Дмитро Рачик. Розповів він і про використання ворогами заборонених міжнародними конвенціями касетних бомб, фосфорних боєприпасів. Розповів про жахливі, абсолютно антигуманні випадки застосування вибухівки, замінування рашистами тіл загиблих українців. Повідомив про першу допомогу при потраплянні на тіло фосфорних речовин, як поводити себе, побачивши підозрілі предмети тощо.
Підбиваючи підсумки навчань, Мельник І.В. підкреслив їхню важливість та необхідність:
- Сьогодні ми живемо у важкий час. Усі сили спрямовуються, перш за все, на перемогу над загарбниками. Проте ми маємо пам’ятати, що ліс – це державне багатство. Сьогодні, як ніколи, лісівники разом з рятувальнками мають бути готовими дати відсіч вогню за будь-яких обставин, аби вберегти наші ліси! Держпідприємства лісового господарства Вінниччини постійно оновлюють зовнішню соціальну рекламу на протипожежну тематику, проводять виступи серед громадськості, роз’яснювальну роботу. На постійному контролі - належний стан пожежної техніки, інвентаря, засобів зв’язку та техніки, пристосованої для гасіння лісових пожеж.
Полковник служби цивільного захисту Руслан Новак подякував організаторам за вміло організований захід, а учасникам - за участь у навчаннях, які тренують готовність за потреби злагоджено діяти лісівникам та пожежникам під час гасіння лісової пожежі.
Варто пам’ятати, що більшість лісових пожеж виникають через людську недбалість! Тому лісівники області закликають жителів Вінниччини дотримуватися правил протипожежної поведінки в лісі та особисто стати на сторожі зелених багатств Вінниччини, не розводити у лісі у недозволених місцях вогонь. Адже без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України.
Завжди актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем!
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ