Лісівники Вінниччини закликають: “Любіть ліс! І він вам за це віддячить!»

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time16.09.2020 00:00 categoryЗагальні новини
Любити ліс можна по-різному. Одні надають перевагу відпочинку на природі. Інші захопливо милуються красою зеленої скарбниці.
У працівників лісового господарства ця любов особлива! Про неї лісівники можуть і не розповідати. Та її, непідробну та щиру, загартовану трудовими буднями, турботами про лісові насадження, відчуваєш з перших хвилин знайомства з людьми, які обрали професію лісівника. 
Небагатослівний майстер лісу Ободівського лісництва ДП «Бершадський лісгосп» Чайка Віталій Олександрович не звик хвалитися своїми здобутками на лісівничій ниві. Та ліс, який вирощує та доглядає лісівник, може багато розповісти про майстра Чайку. 
На лісових ділянках обходу №1, що має площу 672 га, всюди видно руку справжнього господаря. За останні 5 років у обході створено 28,8 га лісових культур дуба звичайного з різноманітними супутніми породами: горіхом чорним, берекою, грушею звичайною, явором, модриною європейською... Усі вони мають високу приживлюваність та ретельно доглянуті. Як відомо, у перші роки лісові культури щорічно потребують багаторазових механізованих та ручних доглядів, щоб створити сприятливі умови для росту головних лісових порід. Віталій Олександрович працює відповідально та з любов’ю, тому й обхід №1 Ободівського лісництва славиться високоякісними лісовими культурами.
Після того, як ділянки лісових культур переводять у вкриту лісом площу, молодняки вимагають проведення заходів з формування та оздоровлення лісів. Крім цього, потрібно вчасно заготовити лісове насіння, берегти насадження від пожеж, готувати ділянки до посадки… Та роботи В. Чайка не боїться. Ввсе, за що береться, виконує сумлінно, зі знанням справи. За це і поважають його колеги, беруть з нього приклад.
Особливістю обходу Віталія Олександровича є розташування обабіч дороги, поруч зі ставком та дитячим табором для відпочинку. Постійно, особливо у святкові та вихідні дні, тут безліч дітей та відпочивальників. Це, звичайно, додає роботи. Адже потрібно слідкувати за порядком, не допустити пожежі у лісі. 
За 30 років роботи у лісовому господарстві В. Чайка зробив чимало для збереження та примноження подільських дібров. він звик не словом, а ділом доводити свою відданість професії. Має ненормований робочий день,  працює у вихідні, за будь-якої погоди. Але не шкодує, що тісно пов’язав своє життя із лісом. 
- Роботи у лісі завжди багато, - розповідає майстер лісу Чайка. - Та її не варто боятися. Все, що ти робиш сьогодні, потрібно виконувати так, щоб не соромно було завтра. Звичайно, важливе значення має дружній та надійний колектив, у якому завжди можна розраховувати на підтримку та допомогу, у якому кожен працює на загальний результат.
Відданий лісівничій професії Віталій Олександрович є справжнім патріотом України. У 2014 році одним з перших став добровольцем, зі зброєю в руках захищав Україну у зоні проведення антитерористичної операції. 
Сумлінна праця В. Чайки неодноразово відзначена. Був нагороджений нагрудними знаками «10 років бездоганної служби в державній лісовій охороні» та «20 років бездоганної служби в державній лісовій охороні», у 2018 році - нагрудним знаком «Відмінник лісового господарства». У 2019 році Віталій Олександрович став переможцем щорічного конкурсу Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства і Вінницького обласного відділення Товариства лісівників України на кращого майстра лісу.
Живе В. Чайка у рідному селі Баланівка. Тут він народився, закінчив школу, працював рік у колгоспі, одружився. З дружиною Оленою Миколаївною виховали двох дітей – доньку Вікторію та сина Михайла. Нині ж особливу радість у родину приносить онук Андрійко. 
Так, любов лісівників до Його Величності Лісу особлива. Її вкладають у кожне посаджене дерево такі трударі як Віталій Чайка. І через століття могутні ліси, виплекані руками майстрів своєї справи, віддячать та принесуть користь майбутнім поколінням.