Лісівники Вінниччини закликають берегти природні ресурси під час заготівлі лікарських трав

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time03.08.2018 16:13 categoryЗагальні новини
Найперша аптека для людини була створена природою. Літня пора – час збору лікарських рослин, які щедро зростають і в подільських лісах. Проте лісівники Вінниччини закликають населення цінувати природні ресурси і заготовляти їх правильно і бережливо!
Стаття 66 Лісового Кодексу України дозволяє населенню безкоштовно збирати в лісах для власного споживання ягоди, гриби, горіхи й лікарські трави за умови, що це не завдає шкоди лісу. При цьому громадяни зобов’язані дотримуватися правил пожежної безпеки, не знищувати рідкісних представників лісової флори й фауни. У Вінницькій області багато видів лікарських рослин занесені до Червоної книги, приміром, це барвінок малий, горицвіт весняний чи оман високий. Тому під час заготівлі лікарської сировини варто з’ясувати, чи це не зникаючий або рідкісний вид. Заготовляти ці рослини заборонено. Деякі види лікарських рослин залишилися в Україні в невеликих кількостях, тому теж не можна проводити промислової заготівлі їхньої сировини.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства звертається до населення з проханням берегти природні ресурси та дотримуватися наступних правил поведінки:
- не заготовляти рослини щороку на одних і тих же місцях, щоб не допустити їхнього повного виснаження, особливо коли заготовляються корені. Слід припиняти збір лікарської сировини на кілька років для зміцнення і розмноження рослин і відновлення їхніх запасів;
- якщо заготовляється листя рослини, то слід залишати не менше ніж 25-30 відсотків листків на пагонах;
- заготовляючи трави, стебла зрізувати на деякій відстані від землі, не вириваючи рослини з корінням, кореневищами і цибулинами;
- при заготівлі плодів, листків чи суцвіття з дерев і чагарників не зрізати і не спилювати великих гілок та не ламати їх.
- варто переконатися, що це не отруйна рослина, і чи справді вона лікарська.
- необхідно знати, в якій частині рослини містяться корисні речовини: у плоді, корені, цвітові чи листі. А також слід враховувати, в який час правильно проводити збір тієї чи іншої рослини.
Пам’ятаймо: під час заготівлі лікарських рослин необхідно користуватися чіткими знаннями з фітотерапії! Бережіть природу, турбуйтеся про ресурси лісу. Це – безцінна скарбниця, яка турботливому користувачеві віддасть сторицею!