Лісівники Вінниччини висівають у лісових розсадниках насіння лісотвірних порід

personАвтор:  Пресслужба ВОУЛМГ
access_time27.10.2020 18:07 categoryЗагальні новини
Лісокультурна справа – це безперервний цикл робіт, у якому кожну ланку лісівники Вінниччини виконують з особливою ретельністю, професійним підходом та любов’ю. На сьогодні активно виконують осінні підготовчі роботи тульчинські лісівники: заготовляють насіння та висівають його.
Завершується заготівля насіння головної лісоутворюючої породи лісів Вінниччини – дуба звичайного. Цього року ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор Михайло Дан, гловний лісничий Галина Кілимник) планує заготовити 7 тонн жолудя дуба звичайного, наразі заготовили 5 тонн. Не зважаючи на «неврожайний» для цієї лісової породи рік та несприятливу для визрівання насіння посуху, тульчинські лісівники змогли заготовити насіння із власних дерев, частково – з лісонасіннєвих ділянок, де насіння відзначається покращеними властивостями. Також восени заготовляють насіння цінної лісової породи, яку лісівники Вінниччини вводять у склад лісових культур через цінність деревини та більш посухостійкі властивості, - горіх чорний. Заготовили 1900 кг насіння цього цінного інтродуцента і вже усе висіяли у лісовому розсаднику Кирнасівського лісництва (лісничий – Богдан Дубовий). Площа посіву горіха чорного – 0,2 га.
Нещодавно висіяли у лісовому розсаднику і жолудь дуба звичайного на площі 0,57 га. До роботи залучили представників інших лісництв та контори лісгопу, адже дуже важливо, щоб насіння встигло отримати з грунту життєдайну вологу і адаптуватися до зимівлі та пророщування.
Лісівники насіння восени заготовляють та перевіряють на якість і відповідність стандартам, а тоді вже готують до пророщення та висіву.
- Ми намагаємося висіяти насіння дуба звичайного восени. Усе насіння проходить перевірку у Вінницькій лісонасіннєвій станції, після чого проводимо осінній посів, - розповідає Михайло Северин, інженер з лісових культур ДП «Тульчинське ЛМГ». – Осінні посіви вважаються більш якісними, хоча і піддаються небезпеці пошкоджень диким кабаном. Але використовуємо різні відлякуючі прийоми, натягуємо сітку на площу лісового розсадника.
Також частину насіння дуба зберігають до весни у непромерзаючих ямах або траншеях. Чергуються прошарки жолудя та піску товщиною 5-7 см. Навесні цим насінням «шпигують» рядки під час відтворення лісу.
Насіння інших лісових деревних та чагарникових порід, яке поки що не висівають, знаходиться у насіннєвому сховищі Кирнасівського лісництва.
До речі, у сучасному лісовому розсаднику Кирнасівського лісництва посівне відділення має площу 3,9 га. Тут щорічно вирощується близько мільйона сіянців основних лісоутворюючих порід: хвойні, дуб звичайний, горіх чорний, липа дрібнолиста, черешня, груша, клен-явір, гікорі, дуб червоний та інші.