Лісівники Вінниччини вирощують сіянці модрини із ЗКС

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time11.07.2022 08:45 categoryЗагальні новини
Літо – пора активного росту усього живого. Лісівники Вінниччини протягом теплої частино року докладають максимум зусиль, щоб у лісових розсадниках виростити достатню кількість садивного матеріалу для посадки лісу наступного року.
Крім традиційного вирощування сіянців у відкритому ґрунті, не так давно лісгоспи Вінницького ОУЛМГ почали вирощувати сіянці лісоутворюючих порід із закритою кореневою системою, тобто у палетах. У більшості займаються вирощуванням сінців із ЗКС саме дуба звичайного як основної лісотвірної породи, проте вирощують таким методом і модрину, дугласію, береку.
Першими цю справу розпочати лісівники Вінницького лісгоспу, активно ділячись досвідом із колегами. На сьогодні усі підприємства вирощують такий садивний матеріал і створюють лісові культури сіянцями із ЗКС. Тульчинські лісівники уже третій рік вирощують дуб звичайний із ЗКС. Цього року вперше посіяли у полістиролові палети модрину європейську. Перша пробна партія – 1 тисяча сіянців – уже гарно зійшла і підростає.
Зростають ці ніжні колючки у базовому лісовому розсаднику, що знаходиться на території Заболотненського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ». На фото – сходи, яким два місяці від дня посіву. Палети з сіянцями знаходяться у теплиці, тому поживний субстрат і сприятливі для росту тепличні умови дадуть у результаті хороший приріст. І вже через два місяці підрослі сіянці винесуть на відкритий простір під притінюючий намет для загартовування.
А після зимівлі ця модрина перемандрує з горщиків на лісову ділянку. Адже тульчинські лісівники вводять у склад лісових культур цінні та більш посухостійкі деревні породи, такі як горіх чорний, модрина, дугласія тощо. І в тому числі частина посадки створюється сіянцями із закритою кореневою системою. Це вважається більш сучасний та ефективний метод, що дозволяє отримувати максимально високу приживлюваність сіянців та заліснювати ділянки за потреби навіть влітку.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ