Лісівники Вінниччини створюють ліси новітнім методом

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time03.07.2019 23:23 categoryЗагальні новини
Іллінецькі лісівники продовжують вирощувати садивний матеріал лісоутворюючих порід з закритою кореневою системою. Адже такий метод створення лісових культур успішно застосувують за кордоном уже приблизно 50 років. Цей метод є більш затратним і фінансово, і фізично.
Першим цю справу підхопив Вінницький лісгосп, який досить грунтовно вивчав досвід польських лісівників у цьому напрямку. Цього року лісівники Вінницького лісгоспу повністю провели весняну посадку на землях держлісфонду садивним матеріалом із ЗКС.
Іллінецький лісгосп минулого року теж на такому ж високопрофесійному рівні розпочав справу із вирощування саджанців із закритою кореневою системою. На території базового розсадника Іллінецького лісництва встановлено теплицю площею 450 м кв. з системою автоматичного поливу. Тут вирощується виключно садивний матеріал лісоутвлрюючих порід із закритою кореневою системою, у полістиролових касетах. Цього року встановлено підпритінювальний намет площею 450 м. кв., облаштований системою туманного поливу. Під притіненням намету перебувають дворічні сіянці дуба звичайного (25 тисяч шт.), які використають для майбутньої посадки в держлісфонді. 
- На даний час у теплиці в полістиролових касетах вирощується 34 тис. шт. сіянців дуба звичайного, висіяні цього року, а також залишені на дорощення 22 тис. шт. дворічних сіянців хвойних порід (ялина звичайна, модрина європейська), - розповідає інженер з лісовиз культур ДП «Іллінецький лісгосп» В.П Музика.
І хоч система поливу автоматизована, усе зроблено у теплиці на сучасному професійному рівні, та без турботливої руки доброго та відповідального господаря у лісорозсадницькій справі нічого не вийде. Молоді сіянці тут у надійних руках – ними опікується майстер розсадника Юрчук Назар Юрійович.
Загалом на сьогодні на Вінниччині майже всі держлісгоспи впроваджують вирощування сіянців дуба, модрини та інших порід із ЗКС. Існують різні технології посадки сіянців із ЗКС, у нас практикують посадку із застосуванням спеціального конусного пристрою (за досвідом польських лісівників).
Посадковий матеріал із закритою кореневою системою дає можливість після механізованої підготовки ґрунту за вдосконаленою технологією при необхідності проводити літню посадку, за потреби - протягом усієї вегетаційної частини року. Цей метод гарантує майже стовідсоткову приживлюваність культур. Адже коріння не травмується під час посадки, висаджується у відкритий ґрунт разом із спеціально підготованим субстратом, сприятливим для росту молодих насаджень і в наступний рік.