Лісівники Вінниччини спільно з громадами створюють нові ліси

personАвтор:  Пресслужба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time12.11.2021 08:22 categoryЗагальні новини
Об’єднані територіальні громади у зоні діяльності ДП «Бершадський лісгосп» вже виділили земельні ділянки під заліснення. Невдовзі на цих землях лісівники створять нові ліси, що принесе у майбутньому чималу користь природі та людям.
Триває двомісячна всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» на виконання програми Президента України «Зелена країна». За три роки буде висаджено 1 млрд. дерев та створено 1 млн. нових лісів за 10 років. Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», якою передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. Нині державними підприємствами активно проводиться робота з головами територіальних громад щодо виділення земель для створення нових лісів.
ДП «Бершадський лісгосп» звернувся до територіальних громад із проханням надати землі для створення нових лісів. У зоні діяльності держлісгоспу знаходяться Бершадська, Ободівська та Джулинська територіальні громади.
Наразі вже є позитивний результат. Бершадська міська рада (міський голова Віталій Драган) виділила під заліснення 2 ділянки землі загальною площею 64,5 га: 30 га за межами с. Поташня орієнтовною площею та 34,5 га за межами с. Лісниче. Також Ободівська сільська рада (сільський голова Костянтин Ременюк) виділила земельну ділянку на території Цибулівського старостинського округу орієнтовною площею 2,5 га. Питання виділення земель для створення нових лісів активно обговорюється і у Джулинській громаді. 
Наступний етап роботи у цьому напрямку - врегулювання на законодавчому рівні земельних відносин та розробка необхідних проєктів для заліснення територій. До речі, процедури передачі та узаконення земель для створення нових лісів, виготовлення на них правовстановлюючих документів - дуже складні. Та підприємство вже має досвід вирішення цих питань. За роки незалежності України бершадські лісівники створили майже 400 га нових лісів. 
Крім цього, лісівники вже зараз дбають про якісну посадку нових лісів на цих землях: збільшують обсяги заготівлі лісового насіння, вирощують необхідну кількість посадкового матеріалу, готують необхідну техніку тощо.
Варто нагадати, що для створення нових лісів передаються землі, непридатні для ведення сільського господарства, які вийшли із сільгоспкористування, деградовані та малоцінні грунти: пустирі, крутосхили, яри, балки. Та лісівники готові на таких землях створити та виростити нові насадження, що принесуть користь у майбутньому.