Сучасний стан сходів дуба звичайного

Сучасний стан сходів горіха чорного

Стан сходів дуба звичайного після негоди

Стан сходів дуба звичайного після негоди

Базовий лісорозсадник ДП "Бершадський лісгосп" після стихії

Стан посівів горіха чорного після негоди

Лісівники Вінниччини рятують майбутні ліси від наслідків негоди

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time11.06.2020 13:36 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини щоденно вкладають кропітку працю, багаторічний досвід у створення високопродуктивних лісів для майбутніх поколінь. Особлива увага приділяється вирощуванню якісного посадкового матеріалу.
У травні базовий лісорозсадник ДП «Бершадський лісгосп» постраждав від негоди. Внаслідок руйнівної сили стихії частину розсадника замулило, град пошкодив сходи, а потоками води оголило кореневу систему Травнева негода додала лісівникам чималого клопоту.   Найбільше постраждали сіянці основних лісоутворюючих порід – дуба звичайного та горіха чорного. Тому вчасна ліквідація наслідків негоди стала першочерговим завданням, від якого залежить посадка лісових культур наступної весни.. Бершадські лісівники вчасно зреагувати та врятували майбутній ліс. На лісорозсаднику активно кипіла робота. Проводилися механізовані та ручні догляди. Здійснено підкореневе підживлення. Сіянці оброблено від борошнистої роси та фітофторозу листя.
На лісорозсаднику, розміщеному у Бершадському лісництві, вирощують посадковий матеріал для потреб підприємства та для реалізації. ДП «Бершадський лісгосп» у лісових розсадниках та в контрольованому середовищі вирощує близько 30 лісоутворюючих порід, у тому числі і більш посухостійкі породи: горіх чорний, береку лікарську, грушу, модрину європейську та інші. 
Щира вдячність усім лісівникам, які сумлінно працювали для порятунку сіянців на Бершадському лісорозсаднику. Варто відзначити лісничого Бершадського лісництва С.Я. Горбенка, який організовував та контролював виконання необхідних заходів, трактористів-машиністів лісогосподарського виробництва В.М. Карпова, О.Ф. Онуфрійця та сезонних робітників на лісокультурних роботах, які здійснювали механізовані та ручні догляди.
Не зважаючи на складнощі, які виникають під час роботи у лісовому господарстві, лісівники відповідально трудяться та не втрачають оптимізму. Завдяки таким дбайливим господарям, майбутньому лісу для наших нащадків - бути!