Лісівники Вінниччини разом із рятувальниками тренуються захищати ліс від вогню

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time20.08.2021 17:30 categoryЗагальні новини
Виростити та вберегти ліс – такі основні завдання виконують лісівники Вінниччини. А протягом пожежонебезпечного періду особливо актуальним є охорона та захист лісових масивів від вогню. Тому щоб постійно бути готовими вчасно і правильно відреагувати на ймовірну лісову пожежу, у практиці держлісохорони Вінниччини залишається проведення спільних із рятувальниками навчань з виявлення, оповіщення та організації гасіння лісових пожеж.
Учора на базі Брацлавського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор М.Дан, головний лісничий Г.Кілимник, лісничий А.Поліщук) відбулися командно-штабні навчання з виявлення та ліквідації лісових пожеж. У заході взяли участь перший заступник начальника Вінницького ОУЛМГ В.І.Діденко, директор підприємства М.М.Дан, начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Вінницькій області Р.В.Новак, державна лісова охорона лісництв Тульчинського ЛМГ, тульчинські та брацлавські рятувальники на чолі з керівниками – начальником Тульчинського РС ГУ ДСНС України у Вінницькій області С.В.Рудиком, заступником начальника з реагування на надзвичайні ситуації, 6 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Вінницькій області, М.О.Танцюрою. Також у заході взяв участь представник від громади - особа, уповноважена із захисту, оборони та зв’язків із правоохоронними органами Брацлавської селищної територіальної громади С.М.Мельник.
За тактичним задумом через необережне поводження з вогнем у Брацлавському лісництві, поблизу 54-го квартала, що розташований біля с.Гриненки, виникло загорання сухої трав’яної рослинності. Полум’я перейшло на лісовий масив, лісівники зафіксували низову пожежу. Майстер лісу обходу №5 Олексій Дунський повідомляє про загорання лісничого Анатолія Поліщука, який відповідно передає інформацію черговому в лісгоспі Анатолію Стасенку. Черговий повідомляє головного лісничого та директора підприємства та телефонує черговому у Вінницькому ОУЛМГ.
До місця пожежі прибуває державна лісова охорона з ранцевими оприскувачами, розпочинають гасити вогонь. Через кілька хвилин до місця пожежі прибуває техніка з Журавлівського та Орлівського лісництв для розорювання захисної мінсмуги, яка перешкоджає поширенню низової пожежі. Смугу створювали з допомогою трактора МТЗ- 82 з агрегатом ПКЛ-70 та трактора МТЗ- 82 з агрегатом КЛБ- 1,7.
Прибувають пожежні модулі для гасіння вогню. Поки що локалізувати пожежу не вдається, і вогонь поширюється лісовою підстилкою. Повідомляють службу «101» про загоряння, на місце події прибувають рятувальни та проводять оперативне розгортання техніки. Завдяки спільним зусиллям було оперативно локалізувано загорання, а полум’ю не дозволили перейти на велику територію.
Підбиваючи підсумки навчань, В.І.Діденко підкреслив їхню важливість та необхідність проведення:
- Минулорічний важкий пожежонебезпечний період, ситуація з лісовими пожежами в інших областях України та в інших країнах доводить, що лісівники мають бути готовими дати відсіч вогню за будь-яких обставин, аби вберегти наші ліси! Сьогодні до нашого спільного заходу долучився представник громади, це теж приємно, адже населення має бути оповіщене та долучатися до заходів із гасіння лісових пожеж.
Р.В.Новак подякував організаторам за вміло організований захід, а учасникам - за участь у навчаннях, які тренують готовність за потреби злагоджено діяти лісівникам з пожежниками під час гасіння лісової пожежі:
- Учасники справилися із поставленими завданнями. Сподіваюся, що ці вміння та професіоналізм знадобляться лише під час спільних навчань! 
Однак варто пам’ятати, що більшість лісових пожеж виникають через людську недбалість! Тому лісівники області закликають жителів Вінниччини дотримуватися правил протипожежної поведінки в лісі та особисто стати на сторожі зелених багатств Вінниччини, не розводити у лісі у недозволених місцях вогонь. А особливо у даний час не запалювати пожнивні рештки, суху рослинність. Адже такі непотрібні і шкідливі для природи дії можуть стати причиною справжньої пожежі як у лісі, так і в житловому масиві.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ