Лісівники Вінниччини проводять догляди за лісовими культурами

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time10.06.2020 13:00 categoryЗагальні новини
Стан лісових культур – найважливіший критерій оцінки роботи кожного лісівника зокрема та держлісгоспу в цілому. На цьому постійно наголошує начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар. Тому  лісівники Вінниччини надзвичайно відповідально ставляться до проведення доглядів за лісовими культурами. Не зважаючи на несподівані зміни погоди, яка була занадто щедра на зливи, то змінила холод на раптову спеку, роботу лісівники виконують відповідно до вимог технологічних карт.
Адже на ріст та приживлюваність молодих насаджень впливає і вчасність проведення всіх доглядів за лісовими культурами, і кратність, і якість проведеної роботи. Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід,  сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення. Також немаловажливим є те, що знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Держлісгоспами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року створено 1040 га лісових культур на землях держлісфонду, 19 га – захисних насаджень. Заплановано на 2020 рік провести догляди за лісовими культурами на загальній площі 11451 га у держлісфонді та 621 га – у нових лісах (захисні насадження).
На 10 червня 2020 року лісгоспами проведено догляд за лісовими культурами на землях державного лісового фонду на площі 4731 га. А це 81 відсоток до запланованого на перше півряччя обсягу робіт. У нових лісах виконанано догляди на площі 206 га.
Левова частка у проведенні доглядів за лісовими культурами належить механізованому способові. На сьогодні ним лісгоспами доглянуто 3690 га молодих насаджень у держлісфонді (78 %), 174 га – у нових лісах (84 %). На сьогодні цей спосіб значно спрощує лісівничу працю, зменшуючи фізичне навантаження. Для проведення механізованих доглядів використовують культиватор КЛБ 1,7, кущорізи (для знищення небажаної порослі), мульчер (знищує у міжряддях небажану рослинність, подрібнює її на дрібну фракцію, яка потім перегниває, збагачуючи ґрунт поживними речовинами).
Найбільший об’єм річної роботи із доглядів за культурами мають ДП «Вінницький лісгосп» - 1500 га, ДП «Могилів-Подільський лісгосп» - 1420 га, ДП «Бершадський лісгосп» - 1356 га. На сьогодні могилів-подільські лісівники у цій важливій справі перші: вони виконали заплановану роботу на 112 %.