Лісівники Вінниччини проводять догляди за лісовими культурами на високому рівні

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time23.07.2020 15:15 categoryЗагальні новини
Народна мудрість гласить: «Не бережеш паростки – не побачиш й дерева!». Цією істиною у своїй роботі керуються лісівники Вінниччини, приділяючи молодим насадженням пильну увагу. Тому проводять цілий комплекс агротехнічних заходів, спрямованих на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових порід.
Лісівники ДП «Крижопільський лісгосп» дотримуютьться суворих вимог за проведенням доглядів, як ручних, так і механізованих. Адже на ріст та приживлюваність молодих насаджень впливає і вчасність проведення всіх доглядів за лісовими культурами, і кратність, і якість проведеної роботи. Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту головних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід,  сприяння інтенсивнішому росту лісових культур, особливо в перші роки після створення. Знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.
Крижопільськими лісівниками заплановано на І півріччя на землях держлісфонду провести догляд за лісовими культурами на площі 770 га, у захисних насадженнях – на площі 56 га. Але у загальному план перевиконано. Тобто фактично виконано догляд на площі 877 га у держлісфонді та 57 га у меліофонді.
- Найкраще у питаннях догляду за лісовими культурами цього періоду спрацювали лісівники Тростянецького лісництва (лісничий Мазур В.), Піщанського лісництва (лісничий Кушнір О.), - розповідає інженер з лісових культур ДП «Крижопільський лісгосп» Бобошко М.О.
Загалом держлісгоспами Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства цього року створено 1040 га лісових культур на землях держлісфонду, 19 га – захисних насаджень. Заплановано на 2020 рік провести догляди за лісовими культурами на загальній площі 11451 га у держлісфонді та 621 га – у нових лісах (захисні насадження).