Лісівники Вінниччини працюють над реалізацією державної екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України»

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time18.08.2021 14:38 categoryЗагальні новини
Указом Президента України від 7 червня 2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» започатковано з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України» з висадкою 1 млрд. дерев за 3 роки та створення 1 млн. нових лісів за 10 років.
Вінницьким обласним управлінням розроблена «Обласна програма досягнення оптимального рівня лісистості у Вінницькій області на 2012-2025 роки», якою передбачено щорічне створення 800 га нових лісів на деградованих землях та землях, не придатних для ведення сільськогосподарського виробництва. Нині державними підприємствами активно проводиться робота з головами територіальних громад щодо виділення земель для створення нових лісів.
ДП «Жмеринський лісгосп» працює теж над реалізацією державної екологічної ініціативи «Масштабне заліснення України». З офіційними листами керівництво лісгоспу звернулося до територіальних громад з проханням надати землі для заліснення. У зоні діяльності лісгоспу знаходяться Северинівська, Тиврівська, Мурафська, Жмеринська, Барська, Мурованокуриловецька, Копайгородська територіальні громади.
Окрім того, керівники підприємства, лісництв проводять робочі зустірічі з представниками громад. На жаль, на сьогодні Северинівська, Тиврівська, Мурафська громади відповіли з відмовою, оскільки, як стверджують, вільних земель під заліснення не мають. Копайгородська громада вивчає питання, остаточної відповіді не надала ще. На зустрічі із представниками Мурованокуриловецької територіальної громади з’ясувалося, що громада теж не має відповідних ділянок, адже вільні землі під пасовищами, є на території кар’єру, мочарів тощо.
Жмеринський міський голова Кушнір Анатолій Петрович під час зустрічі обіцяв вивчити дане питання.
Лісничий Барського лісництва Шулім Олександ Васильович  зустрівся з Барським міським головою Саволюком Володимиром Васильовичем. У ході робочої зустірічі очільник громади запевнив, що він розуміє важливість збільшення лісистості області. Обіцяв піти назустріч лісівникам та передати під заліснення ділянку 6-10 га біля села Чемериське. На сьогодні керівництву лісгоспу надали викопіювання ділянки.
Жмеринські лісівники мають багатий досвід у вирішенні питань заліснення краю. Так, усього ДП «Жмеринський лісгосп» з 1949 року створив 3100 га нових лісів! У тому числі за часів незалежної України – майже 900 га.
Останнім часом виділення земель для створення нових лісів органами місцевого самоврядування не проводиться або виділяється у невелекій кількості. Тому жмеринські лісівники закликають територіальні громади до розуміння та співпраці, адже лісівники мають усі необхідні технічні засоби, посадковий матеріал та професійні кадри для створення нових лісів. Для створення нових лісів передаються землі, непридатні для ведення сільського господарства, які вийшли із сільгоспкористування, деградовані та малоцінні грунти: пустирі, крутосхили, яри, балки. На цих пустках може рости ліс!
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ