Лісівники Вінниччини не мають від громадськості таємниць - головний лейтмотив прес-конференції А.О. Бондаря

personАвтор:  Прес-служба Вінницького ОУЛМГ
access_time12.09.2018 10:39 categoryЗагальні новини
Лісове господарство Вінниччини – галузь цікава, багатогранна, необхідна. На жаль, останнім часом галузь чомусь зробили проблемною. Про проблеми та успіхи говорив із журналістами начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар під час прес-конференції 12 вересня.
Анатолій Омелянович проінформував присутніх про ті об’єми роботи, які виконують лісівники Вінниччини щороку. Напередодні свого професійного свята лісівники мають традицію підбивати підсумки роботи, бо ж «гаряча пора» для нашої галузі – весна, літо, осінь. Якщо вдуматись над тим, які площі і скільки людської праці вкладено у виконання цих планів, то це колосальні цифри! Цього року на землях держлісфонду створено 1042 га лісів, 85 га створено захисних насаджень. На 12 тис. га проведено догляди за лісовими культурами.
- Ми прагнемо досягти мінімальної оптимальної лісистості в області -15 відсотків, а бажано – 20 відсотків. Для досягнення цієї мети нам залишилось створити ще 30 тис га лісових культур, - зазначив Анатолій Омелянович. - І тут на перешкоді – важка процедура виділення під заліснення земель, непридатних для сільськогосподарської діяльності. А за даними земельного кадастру, в області є близько 200 тисяч гектарів таких ділянок. До того ж, при створенні нових лісів ми прагнемо збільшити продуктивність лісових насаджень до 500-600 кубометрів з гектара (на сьогодні у нас ця цифра становить 240-290 м куб.). При створенні лісових культур держпідприємства лісового господарства області керуються сучасними науковими методами. Болючим залишається питання фінансування лісового господарства. Точніше, відсутність державного фінансування. Для розвитку галузі, впровадження нових технологій, закупівлі техніки, підтримки мисливського господарства необхідні чималі кошти. На сьогодні держпідприємства лісового господарства області повністю фінансують свої потреби, використовуючи кошти власної виробничої діяльності (у минулому році кошти від реалізації продукції становили 520 млн. грн., за 8 місяців цього року вже 471 млн. грн.).
Лісгоспи є одними з кращих наповнювачів місцевого та державних бюджетів. Однак, Закон України від 10.07.2018 №2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деякі закони України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств», затвердив фактично подвійний податок, за яким  держпідприємства лісового господарства Вінниччини додатково заплатять 300 млн. грн. податку! І це практично призведе до банкрутства галузі...
Начальник Вінницького ОУЛМГ А.О. Бондар висловив надію на те, що голови місцевих територіальних громад затвердять мінімальний відсоток додаткового податку, а звернення депутатів обласних рад до керівництва країни почують у столиці і не допустять знищення лісового господарства!
Обговорювали і приємні моменти. Як-от проведення 15 вересня першого обласного лісівничо-просвітницького фестивалю «Пізнай ліс!». Якими б не були гострими проблеми, які б на лісівників не зводилися наклепи, скільки б не створювали фейкових постів про незаконні вирубки, замаскований вивіз кругляка і т.п. – незважаючи на ввесь негатив, лісівники скромно, але відповідально роблять свою щоденну справу. І завжди готові до діалогу, до відкриття таїнства створення лісу:
- Усіх запрошуємо 15 вересня у Центральний парк, де о 15 годині розпочнеться яскраве свято! – зазначив А.О. Бондар. – Буде представлена діяльність усіх держлісгоспів області, учнівських лісництв. Ще раз наголошую: ми започатковуємо фестиваль «Пізнай ліс!» з метою поширення серед населення знань про ліс. Адже в першу чергу ліс виконує екологічну функцію, а перше завдання лісівників – оберігати та відтворювати ліси.