Лісівники Вінииччини проводять базове лісовпорядкування

personАвтор:  пресслужба ВОУЛМГ
access_time25.06.2021 18:46 categoryЗагальні новини
7 травня поточного року під головуванням начальника Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О.Бондаря в онлайн-режимі відбулася перша лісовпорядна нарада з лісовпорядкування лісів держпідприємств лісового господарства ВОУЛМГ. Нарада розглянула питання готовності держлісгоспів ВОУЛМГ і ВО «Укрдержліспроект» до проведення польових лісовпорядних робіт, визначено порядок та особливості проведення польових лісовпорядних робіт. Також було вирішено провести у 2021 році польові лісовпорядні роботи спеціалістами Української лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» на загальній площі 204,3 тис. га за 1 розрядом лісовпорядкування.
Лісовпорядкування - базова основа для якісного господарювання у лісі на наступні 10 років. Лісовпорядкування поділяється на два види: базове, що проводиться раз на десять років, та безперервне, під час якого формуються річні, поточні плани ведення лісового господарства.
У лісництвах ДП «Гайсинський лісгосп» розпочали саме базове лісовпорядкування. Його виконують незалежні спеціалісти Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об'єднання ВО «Укрдержліспроект», начальник партії Кирилюк Анатолій Григорович. Процедура триватиме два місяці. Буде проведено детальний аналіз господарської діяльності лісгоспу за попередній ревізійний період (2011-2021 рр.), буде накреслено перспективи господарської діяльності на наступні 10 років, у тому числі рубки формування, рубки головного користування, побічне користування лісом та інші господарські заходи.
На першому етапі базового лісовпорядкування проводиться перша лісовпорядна нарада (спеціалісти-таксатори, представники лісокористувача, всі інші зацікавлені сторони обговорюють майбутні лісовпорядні роботи та усі аспекти, які необхідно врахувати), на другому - польові та камеральні роботи (таксатори проводять польові дослідження лісів лісокористувача та розробляють попередній проект матеріалів лісовпорядкування), на третьому етапі проект матеріалів лісовпорядкування обговорюється на другій лісовпорядній нараді.
Наразі розпочато польові роботи. Таксатори виїжджають безпосередньо в лісництва, де за допомогою спеціальних вимірювальних приладів, згідно усіх нормативно-правових актів вивчають ситуацію і описують її. Складають таксаційні описи, таксаційну карту, вказуючи основні показники ділянки (склад порід у насадженні у відсотковому співвідношенні, висота, діаметр, вік, повнота, запас деревини на гектарі). Також описують додаткові показники: підріст, підлісок, пошкодження насаджень хворобами та шкідниками лісу, описуються не вкриті лісовою рослинністю землі: зруби, галявини, згарища, загиблі насадження, рідколісся, не зімкнуті лісові культури. Опису підлягають нелісові землі: орні землі, сіножаті, пасовища, плантації, шкілки, дороги, квартальні просіки, протипожежні розриви.
Керівництво ДП «Гайсинський лісгосп» (директор Лащенко М.М., головний лісничий Руденко С.І.) створили незалежним фахівцям усі належні умови для роботи, проживання, транспортування.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ