Лісівники України вивчають досвід ведення мисливського господарства ДП «Дашівське ДЛМГ», що на Вінниччині!

personАвтор:  Пресслужба Вінницького ОУЛМГ
access_time20.07.2020 08:30 categoryЗагальні новини
Мисливці з усієї України та навіть іноземці знають: дашівські ліси багаті дичиною. Олені плямисті та благородні, козулі, кабани, зайці, а у вольєрному господарстві ще й муфлони та лані – ось такий перелік лише мисливських тварин, що мешкають в угіддях ДП «Дашівське досвідне лісомисливське господарство». Підприємство є флагманом серед інших держпідприємств Вінниччини в питаннях ведення і лісового, і мисливського господарства.
Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства А.О. Бондар наголошує:
- Досягнення дашівських лісівників – результат спільної сумлінної роботи. Те, що ДП "Дашівське ДЛМГ" має особливий статус "ДОСВІДНОГО", є в першу чергу заслугою трудового колективу, який успішно очолює В.В. Кавуненко. А такий статус зобов’язує постійно тримати планку, працювати в напруженому ритмі. До такого високого статусу «досвідного» ДП «Дашівське ДЛМГ» йшло не один рік. Всі вже давно переконалися, що найперший секрет успіху дашівських лісівників – високий професіоналізм і повна відданість роботі директора Кавуненка Валентина Васильовича, заслуженого лісівника України, сучасного керівника, здібного менеджера, лісового стратега!
Стиль роботи дашівських лісівників і особисто директора Кавуненка В.В. заслуговує на увагу й повагу! Дашівським лісівникам є що продемонструвати будь-кому у будь-який час: різні за віком та схемами змішування лісові культури, теплиці, парники, розсадники головних лісових порід, декоративного посадкового матеріалу, мисливський готель, стрілецький тир, кормові поля, вольєри, підгодівельні майданчики, вежі для індивідуального та облавного полювання, годівниці, солонці, піднавіси для збереження корму, водопої, місця для розробки дичини, технічний пункт для реєстрації учасників полювання, проведення інструктажу, лісівничо-екологічні просвітницькі пункти, інформаційні стенди з питань ведення мисливського господарства, організації полювання, рекреаційні зони з облаштованими місцями для розведення вогнища, місцями для відпочинку... 
Досвід роботи дашівських лісівників – безцінний: вони довели, що можна поєднати ефективне ведення мисливського господарства з вирощуванням високоякісних лісових культур.
Методи ведення мисливського господарства у ДП "Дашівське ДЛМГ" відповідають ринковим відносинам. Дашівські лісівники задіяли всі джерела для отримання максимальних прибутків, будують лісові дороги, створюють лісову інфраструктуру.
Для гарантованого і максимального надходження коштів від мисливського господарства створили для мисливців відповідні умови. Тут створено прекрасні умови для розвитку вітчизняного та іноземного мисливського туризму. Господарським способом збудували готель для мисливців, стрілецький тир. Так що чималі кошти, вкладені в сучасні приміщення, повертаються.
У мисливських угіддях з року в рік зростає поголів’я диких тварин. За результатом обліку чисельності мисливських тварин у 2020 році у мисливських угіддях ДП «Дашівське ДЛМГ» нараховується 145 оленів європейських, 296 оленів плямистих, 840 козуль, 22 лані, 20 муфлонів, 275 кабанів, 1985 зайців-русаків та інші тварини.
У вольєрному господарстві збільшують поголів’я кабана, а ще розводять лань та муфлонів. Також у господарстві є качатник, де розводять пернатих мешканців водно-болотного царства - дику качку (крижня).
І зовсім новий напрямок у мисливському господарстві Дашівського ДЛМГ – розведення фазана звичайного. Цього року лише споруджують фазанарій, частково придбали маточне поголів’я. У майбутньому дашівські лісівники планують реалізовувати «царську птицю», випускати у природне середовище.
На орендованих землях лісівники вирощують пшеницю, жито, ячмінь, овес, просо, кукурудзу, цукровий буряк, соняшник. Держпідприємство щорічно заготовляє 200 тонн сіна, 100 тонн буряків, 40 тис. шт. віників (гіллячкового корму). Тож мають чим підгодовувати диких звірів. Постійно розчищають, оновлюють та споруджують нові водопої для диких тварин.
Досвід роботи Кавуненка Валентина Васильовича, трудового колективу ДП «Дашівське ДЛМГ» в питаннях ведення мисливського господарства, кормовиробництва, облаштування кормових полів, вольєрного господарства, доведення щільності диких тварин до оптимального рівня вивчають лісівники України. Що і підтверджено на виїзному засіданні колегії Державного агентства лісових ресурсів України у червні 2018 року.