Лісівники-наставники привітали Флоринське учнівське лісництво з 15-річчям

personАвтор:  Пресслужба ДП "Гайсинський лісгосп"
access_time12.12.2022 08:38 categoryЗагальні новини
Лісівники Вінниччини приділяють велику увагу інформаційно-просвітницькій роботі, співпраці з навчальними закладами. Нині на базі держлісгоспів області функціонує 50 учнівських лісництв.
Лісівники Вінниччини  приділяють велику увагу інформаційно-просвітницькій роботі, співпраці з навчальними закладами. Нині на базі держлісгоспів області функціонує 50  учнівських лісництв.
Нещодавно Флоринське учнівське лісництво «Зелений світ» (директор школи В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук), яким нині опікується ДП «Гайсинський лісгосп» (директор М.М. Лащенко, головний лісничий С.І. Руденко, лісничий Бершадського лісництва С.Я. Горбенко), відзначило 15-річчя з дня утворення. З цієї нагоди лісівники-наставники завітали у Флоринський ЗЗСО І-ІІІ ст. та привітали школярів і педагогів із знаменною датою.
На заході був присутній Микола Володимирович Краснєєв, директор колишнього Бершадського держлісгоспу у 1997-2021 роках, та Генрік Людвігович Бендаржевський, інженер з лісових культур ДП «Гайсинський лісгосп», який у часи утворення учнівського лісництва «Зелений світ» очолював Бершадське лісництво.
Захід проводився у форматі телемарафону приємних новин, де ведучими були представники ради учнівського лісництва  Катерина Кравчук, Арсен Слободяник та лісничий Світлана Макарчук.  Вони розповіли присутнім про основні віхи діяльності «Зеленого світу», пригадали спільні заходи з лісівниками-професіоналами, успіхи та перемоги, яких за 15 років виявилося чимало. Підтвердження плідної співпраці - архівні світлини, які гості могли побачити на екрані. Переглядаючи цей літопис спільних справ флоринських школярів та педагогів з лісівниками, розумієш, наскільки величезну роботу за півтора десятиліття пророблено, скільки зерен любові до праці, до лісу та природи було посіяно в дитячих серцях! 
Вітаючи присутніх, Микола Володимирович Краснєєв зазначив, що при створенні учнівського лісництва основним завданням, яке ставили перед собою лісівники та педагоги, було допомогти школярам дізнатися більше про природу рідного краю, про працю людей, які створюють ліси, та формувати у підростаючого покоління  дбайливе ставлення до довкілля. 
- Чималі успіхи «Зеленого світу», призові місця на обласних та всеукраїнських конкурсах – доказ того, що діяльність учнівського лісництва недаремна, - наголосив М. Краснєєв. – Нехай попереду буде ще чимало звершень та перемог!
Подякував за плідну співпрацю директор Флоринського ЗЗСО І-ІІІ ст. Василь Іванович Усатюк. Він нагадав про перші кроки створення учнівського лісництва.
- Спільні справи з лісівниками (посадка лісу, збір жолудів, догляд за рослинами, дослідницька робота, залучення учнів до еколого-натуралістичних конкурсів, природоохоронних акцій) формують активну громадянську позицію дітей та учнівської молоді, сприяють вихованню гідного громадянина своєї держави, – переконаний В. І. Усатюк. 
Г.Л. Бендаржевський привітав від імені усього колективу ДП «Гайсинський лісгосп» Флоринське учнівське лісництво з 15-річчям із дня заснування та побажав юним природолюбам та педагогам наснаги, завзяття та мирного неба над головою. Він згадав, з чого починалася діяльність «Зеленого світу», як планували та закладали шкільний дендропарк. 
- Через роки приємно бачити, як виросли та зміцніли рослини, яких успіхів досягло учнівське лісництво за цей час, - зазначив він.
Особливим сюрпризом своєрідного телемарафону приємних новин стали звернення Макарчука Анатолія, Мазура Миколи, Рудь Інни та Оніщука Артема, які в різні роки були лісничими Флоринського учнівського лісництва. Вони записали невеличкі відео, в яких поділилися теплими спогадами про роки роботи «Зеленого світу». Артем настільки зацікавився лісовою справою, що обрав лісівничу спеціальність та вступив до Білоцерківського національного аграрного університету.
Піднесний настрій присутнім подарували своїм співом учасники агітбригади «Екосіті». 
Виступаючи із завершальним словом, директор школи В.І. Усатюк оголосив подяки колишньому директору Бершадського держлісгоспу М.В. Краснєєву, працівникам ДП «Гайсинський лісгосп» за тісну співпрацю. Окремі слова вдячності висловив педагогу-наставнику Ользі Василівні Макарчук, яка чимало енергії та сил віддає учнівському лісництву.
Після урочистої частини учасники заходу відправилися у шкільний дендропарк, де висадили пам’ятне дерево – молодий дуб, символ могутності, довговічності й здоров'я. 
Тож, співпраця лісівників Вінниччини з школярами та педагогами, що сіє любов до лісу, повагу до праці, бажання пізнавати та берегти природу рідного краю, вже приносить свої плоди. Наставники та лісівники щиро пишаються своїми вихованцями та їхніми гарними результатами. Нехай і надалі спільні корисні справи  сприяють вихованню свідомих громадян, дбайливих господарів та справжніх патріотів України!