Лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» борються з масовим всиханням лісів

person access_time27.09.2017 23:23 category
Лісівники Вінниччини давно б’ють на сполох – в Україні масово всихають ліси. Причина – різке підвищення середніх температур, зниження рівня грунтових вод, що згубно впливає на ялину, сосну, які мають поверхневу кореневу систему та не переносять високих температур. Ці ж фактори спричиняють всихання навіть дуба, граба та ясеня пристигаючого та стиглого віку.
Найбільші масиви всихання ялинових насаджень в Тульчинському районі біля села Кленове (Шпиківське лісництво, 33-38 квартали) – 20 га та біля села Маяки (Журавлівське лісництво, 1-5 квартали) – 12 га.
В цьому році тульчинські лісівники спільно зі спеціалістами Вінницького державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист» провели лісопатологічне обстеження лісів на площі 211,6 га, за результатами якого вже готується проведення відповідних заходів на наступний рік.
До вирішення проблеми захисту лісів залучаються не лише працівники державної лісової охорони, а й природоохоронні організації, жителі області, місцеві ЗМІ.
Силами лісової охорони проведено не лише санітарні обстеження лісових насаджень, а й здійснено невідкладні санітарно-оздоровчі заходи з метою недопущення накопичення сухостійної деревини та попередження розповсюдження вторинних шкідників. Ліквідовано засмічення лісових насаджень від побутових та інших відходів.
Для захисту лісу в першу чергу використовуються наземні заходи боротьби. Лісівники ДП «Тульчинське ЛМГ» (директор В.А. Поліщук, головний лісничий Г.П. Кілимник) вивішали 1800 штук шпаківень в лісових масивах на площі 430 га На площі 120 га огороджено та розселено 60 мурашників.
Інвентаризація насаджень показала, що загальна площа осередків шкідників і хвороб лісу в насадженнях держпідприємства становить 87,9 га. Протягом інвентаризаційного періоду осередки шкідників лісу знешкоджено на площі 68 га.
В 2017 році проведено вибіркові санітарні рубки в хвойних деревостанах на площі 19,8 га. В цілому ж з 2012 року проведено суцільні санітарні рубки на площі 93,3 га та 23,6 га – в головному користуванні. Відведено та виписано лісорубні квитки на проведення вибірково-санітарних рубок на площі 87,9 га, рубок формування молодняка - 334 га.
Охорона і захист лісу потребують значних коштів, яких держава, на жаль, не виділяє. Тому порятунок єдиний: ефективне господарювання, що дає можливість заробити необхідні кошти. На ведення лісового господарства тульчинські лісівники у минулому році спрямували 18 млн. грн. власних коштів, за перше півріччя 2017 року – 14,6 млн. грн.