ЛІСІВНИКИ ДП «БЕРШАДСЬКИЙ ЛІСГОСП» СПІЛЬНО З УЧНЯМИ ВИРІШУЮТЬ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ

personАвтор:  Прес-служба ДП "Бершадський лісгосп"
access_time20.10.2017 18:38 categoryЗагальні новини
Бершадські лісівники велику увагу приділяють еколого-просвітницькій роботі зі школярами, молоддю, педагогами, батьками учнів. Бершадський держлісгосп пройшов сертифікацію відповідно до вимог Лісової опікунської ради (FSC), і одним із принципів його діяльності є співпраця з громадськістю, інформування населення щодо всіх важливих змін та впливу на навколишнє середовище.
20 жовтня лісівники працювали з найактивнішими школярами шкіл Бершадського району. На базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст. з ініціативи ДП «Бершадський лісгосп» та учнівського лісництва «Юні друзі лісу» відбулося засідання районної організації учнівського самоврядування «Лідер» за участі директора ДП «Бершадський лісгосп» М.В. Краснєєва, начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту РДА О.М. Тартачної та завідуючої районним методкабінетом А.Г. Філімонової. 
Цей захід є зразком європейського стандарту роботи лісівників з громадськістю. Гостям провели екскурсію еколого-просвітницьким центром, який відкрили тут минулого року, ознайомили з діяльністю учнівського лісництва, що діє на базі Сумівської ЗОШ. О.М. Тартачна відзначила: «Це учнівське лісництво – візитівка не тільки свого села, але й району і навіть області. Успіхи юних друзів лісу добре відомі в Україні. Вони - найстарші в області, функціонує лісництво вже понад 40 років».
Директор держлісгоспу М.В. Краснєєв цікаво, змістовно, зі знанням справи, за допомогою електронної презентації виклав основні причини всихання лісів на планеті і на Україні загалом, представив шляхи подолання цього лиха для лісу, розповів школярам про глобальну проблему, з якою нині бореться не лише Україна, а також вся Європа, Канада, Америка. В лісових масивах держлісгоспу вже загинуло 55 га ялини, 26 га граба, 7 га сосни, починає хворіти та всихати ясен. Лісівники намагаються вчасно виявляти спалахи всихання та вживати необхідних заходів. Але крім шкідників та грибкових хвороб є ще людських фактор. Люди своєю байдужістю чи необізнаністю також шкодять лісам. Тому так важливо проводити просвітницьку роботу з підростаючим поколінням та сприяти вихованню екологічної свідомості у молоді.
Члени районної організації учнівського самоврядування підготували та презентували доповіді про екологічні об’єкти, які варті уваги чи потребують допомоги. З інформацією про віковічний дуб у с. Сумівці, урочище «Мисливський заповідник», ботанічний заповідник конвалій, урочище «Сабадашівський яр» виступила 9-класниця Діана Красиленко, вихованиця учнівського лісництва «Юні друзі лісу». На основі цієї та інших робіт буде сформовано районних екологічний путівник Бершадщини.
А потім всі разом вирушили на екскурсію в Сумівське  лісництво, щоб побачити, з чого ліс починається. Їх радо зустріли лісничий Сумівського лісництва Гуз А.О., помічник лісничого Шевченко В.М. Вони провели цікаву екскурсію для школярів, познайомили з тим, як вирощуються саджанці в теплицях, який шлях пройде маленький пагінець, щоб стати могутнім дубом. Сподобалося всім: і дорослим, і дітям. Бо робимо одну велику справу – вчимо дітей берегти місце, де живеш, шанувати рідну природу, примножувати лісові багатства України.
Школярі цікавилися особливостями та проблемами ведення лісового господарства, проявляли непогану поінформованість з теми всихання насаджень та намагалися запропонувати шляхи покращення екологічної ситуації, зокрема всихання лісів. Такий вид роботи з громадськістю мусить дати свої плоди, адже саме діти - майбутні активісти, науковці та лісівники України.